کد خبر : 523846

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ زمان : ۱:۰۰

چامسکی: اسرائیل تهدید است نه ایران

به گزارش فرهنگ نیوز، «نوام چامسکی»، اندیشمند، نظریه‌پرداز و تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه‌ ادعاهای مقامات آمریکایی درباره «تهدید ایران» را رد کرد و با بیان اینکه ایران به تعهداتش در پیمان ان‌پی‌تی پایبند بوده، رژیم صهیونیستی را تهدید اصلی دانست. چامسکی در این مصاحبه با شبکه خبری الجزیره در توضیح درباره مذاکرات هسته‌ای بین ایران […]

به گزارش فرهنگ نیوز، «نوام چامسکی»، اندیشمند، نظریه‌پرداز و تحلیلگر آمریکایی در مصاحبه‌ ادعاهای مقامات آمریکایی درباره «تهدید ایران» را رد کرد و با بیان اینکه ایران به تعهداتش در پیمان ان‌پی‌تی پایبند بوده، رژیم صهیونیستی را تهدید اصلی دانست.
چامسکی در این مصاحبه با شبکه خبری الجزیره در توضیح درباره مذاکرات هسته‌ای بین ایران و ۱+۵ گفت: «سوال اصلی این است که علت اینکه به دنبال این توافق هستند، چیست؟»
این استاد دانشگاه ماساچوست سپس افزود: «منظور از تهدید ایران، دقیقاً چیست؟ سوال بنیادین هم همین است. این توافق، تهدید ناشی از ایران را محدود می‌کند، اما منظور از این تهدید چیست؟ جالب است که این سوال اصلا مطرح نمی‌شود.»
مجری شبکه خبری الجزیره در این قسمت، با قطع سخنان چامسکی گفت: «اما ایران، عضو پیمان ان‌پی‌تی است و بسیاری بر این باورند که تعهداتش تحت آن را رعایت نکرده است.»
چامسکی در پاسخ به مجری الجزیره گفت: «ایران عضو ان‌پی‌تی است و به آن پایبند بوده است. کشورهایی دیگری هستند که اصلاً این پیمان را امضا نکرده‌اند و عضو آن نیستند. به عنوان مثال اسرائیل عضو آن نیست، در حالی که سیستم تسلیحات هسته‌ای گسترده‌ای دارد.»
ارسال دیدگاه