کد خبر : 2057

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱ زمان : ۷:۰۰

چاقی؛ مانعی برای پیشرفت تحصیلی کودکان

اینکه چاقی برای سلامتی تمامی گروه‌های سنی پدیده ایست مضر موضوعی شناخته‌شده است، اما بنا بر تحقیقات انجام‌شده چاقی می‌تواند بر نمرات کودکان در مدرسه اثرگذار باشد.   به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از دیلی میل، دختران و پسرانی که اضافه‌وزن در آن‌ها به پدیده‌ای خطرناک بدل شده است عملکرد چندان خوبی در […]

اینکه چاقی برای سلامتی تمامی گروه‌های سنی پدیده ایست مضر موضوعی شناخته‌شده است، اما بنا بر تحقیقات انجام‌شده چاقی می‌تواند بر نمرات کودکان در مدرسه اثرگذار باشد.

 

547b7db5730fd 300x201 چاقی؛ مانعی برای پیشرفت تحصیلی کودکان
به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از دیلی میل، دختران و پسرانی که اضافه‌وزن در آن‌ها به پدیده‌ای خطرناک بدل شده است عملکرد چندان خوبی در مدرسه از خود نشان نمی‌دهند. البته دختران در برابر این موضوع بسیار آسیب‌پذیرتر از پسران هستند. از طرف دیگر گزارش اغلب معلمان حاکی از آن است که، کودکان چاق برای انجام تکالیف درسی خود مشکلات بسیاری دارند.
گرچه دلیل اصلی اثرگذاری چاقی بر موفقیت تحصیلی کودکان هم چنان ناشناخته است، اما پزشکان احتمال می‌دهند که نادیده گرفته شدن کودکان توسط معلمان در کنار عملکرد کُند فعالیت مغز در کودکان چاق مانع از پیشرفت تحصیلی آن‌ها می‌شود. همین موضع باعث می‌شود کودکان چاق یا دارای اضافه‌وزن هیچ‌گاه در برخی دروس مانند ریاضی خوب عمل نکنند. البته چنین تأثیری در همه مقاطع تحصیلی دیده نمی‌شود، کودکانی ازاین‌دست در دوران ابتدایی و راهنمایی با مشکلات بیشتری مواجه هستند نسبت به دوران پس‌ازآن.
همان‌طور که گفته شد تأثیر این پدیده بیشتر بر روی دختران دیده می‌شود، زیرا آن‌ها ترس و خجالت بیشتری نسبت به خود و شرایط که رد آن به سر می‌برند دارند. از طرف دیگر معلمان این کودکان را با القابی هم چون تنبل یا سرکش و شیطان می‌خوانند، همین موضوع به صورتی ناخودآگاه ذهن و روح کودک را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هم‌چنین اثر چاقی بر توسعه مغز و افزایش احتمال ابتلا به دیابت و اختلال در خوابیدن ارتباط مستقیمی با میزان بازدهی آن‌ها در مدارس دارد.

.

منبع : سایت سلامانه

ارسال دیدگاه