کد خبر : 527911

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ زمان : ۱۰:۰۰

پیش بینی افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار

گروه انرژی پیرا که پیش بینی هایش به دقت در بازار دنبال می شود، و یک سال پیش نیز سقوط قیمت نفت را پیش بینی کرده بود، روز پنجشنبه هشدار داد که افت فعلی قیمت ها در بازار زمینه را برای افزایش قیمت به ۷۵ دلار در طی ۲ سال آینده فراهم می سازد. گری […]

گروه انرژی پیرا که پیش بینی هایش به دقت در بازار دنبال می شود، و یک سال پیش نیز سقوط قیمت نفت را پیش بینی کرده بود، روز پنجشنبه هشدار داد که افت فعلی قیمت ها در بازار زمینه را برای افزایش قیمت به ۷۵ دلار در طی ۲ سال آینده فراهم می سازد.
گری راس، موسس و مدیر اجرایی گروه پیرا که در سمینار سالانه این گروه که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد سخن می گفت چشم اندازی افزایشی تر از آنچه که بسیاری از مدیران صنعتی و بانک ها نظیر گلدمن ساکس برای قیمت نفت پیش بینی می کنند، ترسیم کرد.
راس پس از سخنرانی در این کنفرانس به خبرنگاران گفت: «ما باید در طول یک سال شاهد قیمت ۶۰ تا ۷۰ دلاری برای نفت باشیم تا شاهد بارور شدن عرضه مورد نیاز برای سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باشیم.»

.

نفت پیش بینی افزایش قیمت نفت به ۷۰ دلار.
پیرا پیش بینی کرده که قیمت نفت تا پایان سال ۲۰۱۶ به ۷۰ دلار برسد و سال بعد بشکه ای ۷۵ دلار معامله شود.
چشم انداز گروه پیرا در تضادی آشکار با پیش بینی جدید موسسه گلدمن ساکس است که پیش بینی کرده بود قیمت های پایین برای مدت طولانی تری تداوم یابد. این موسسه پیش بینی کرده بود که قیمت ها باید در سال ۲۰۱۶ پایین باشد تا موجب توازن عرضه و تقاضا شود و به صورت پایدار تولید نفت آمریکا را در سال آینده میلادی به میزان ۵۸۵ هزار بشکه در روز کاهش دهد.
در کنفرانس سال گذشته، در حالی که صنعت نفت درست در آغاز رویارویی با افت قیمت ها به زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه قرار داشت، راس از اولین تحلیلگران مهمی بود که پیش بینی کرد قیمت نفت با توجه به سیاست عربستان در عدم کاهش تولید، بیش از این نیز کاهش خواهد یافت.
در آن زمان، قیمت نفت برنت که هنوز بالاتر از ۹۰ دلار در هر بشکه بود، ۵ روز پس از این کنفرانس حدود ۸ دلار کاهش یافت. مقامات سعودی حاضر در این کنفرانس نیز به برخی از شرکت کنندگان گفته بودند که انتظار کاهش شدیدتر قیمت ها را دارند.

ارسال دیدگاه