کد خبر : 532473

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ زمان : ۸:۲۷

پیشنهاد برای تقویت استخوان کودکان

به گفته متخصصان از ۲۵ سالگی به بعد اگر مراقبت استخوان‌ها نباشیم، شکسته شدن بافت استخوانی یا اتلاف آن بیشتر از ساخت سلولی می‌شود، و در نتیجه به مرور استخوان‌ها باریک‌تر و ضعیف‌تر شده و در سنین بالا احتمال پوکی استخوان و شکستگی افزایش می‌یابد. خبر خوب این است که شما می‌توانید سلامت استخوان کودک […]

تغذیه کودک پیشنهاد برای تقویت استخوان کودکان

به گفته متخصصان از ۲۵ سالگی به بعد اگر مراقبت استخوان‌ها نباشیم، شکسته شدن بافت استخوانی یا اتلاف آن بیشتر از ساخت سلولی می‌شود، و در نتیجه به مرور استخوان‌ها باریک‌تر و ضعیف‌تر شده و در سنین بالا احتمال پوکی استخوان و شکستگی افزایش می‌یابد.
خبر خوب این است که شما می‌توانید سلامت استخوان کودک خود را با اتخاذ برخی راه کارهای ساده در شیوه زندگی حفظ کنید تا در آینده میانسالی و سالمندی سالمتری داشته باشند.
ساخت استخوان‌های قوی در دوران کودکی نیازمند طیف وسیعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. یک رژیم غذایی سالم و متعادل این نیاز را براورده می‌کند. این بدان معناست که رژیم غذایی کودک باید شامل: میوه و سبزیجات، حداقل ۵ وعده در روز، کربوهیدرات مانند سیب زمینی، ماکارونی، برنج و نان ترجیحاً سبوس دار، پروتئین‌هایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل، حبوبات و دانه‌ها و محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست باشد.
از مصرف نوشیدنی‌های گازدار در کودکان جدا پرهیز کنید. این نوشابه‌ها حاوی فسفر زیاد هستند و فسفر زیاد باعث می‌شود بدن کلسیم از دست بدهد، بنابراین نوشابه‌های گازدار بیشتر به تضعیف بافت‌های استخوانی کمک می‌کنند.
مصرف قهوه و چای نیز در کودکان باید کاهش یابد. سیر و پیاز منابع غنی از سولفور هستند که مصرف آنها به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند.

منبع : سایت سلامانه
ارسال دیدگاه