کد خبر : 496510

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ زمان : ۸:۰۰

پیام اینستاگرام رهبر انقلاب به اوباما

پیام اینستاگرام رهبر انقلاب به اوباما را بخوانید… صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر مقام معظم رهبری در تازه ترین پست، تصویری در واکنش به تهدیدات برخی مقامات غربی و آمریکایی تصویری از ایشان با سلاح خطبه‌های نماز و جمله‌ی معروف درباره لاف در غریبی را منتشر کرده است. به گزارش جنوب نیوز، رهبر معظم انقلاب […]

پیام اینستاگرام رهبر انقلاب به اوباما را بخوانید… صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر مقام معظم رهبری در تازه ترین پست، تصویری در واکنش به تهدیدات برخی مقامات غربی و آمریکایی تصویری از ایشان با سلاح خطبه‌های نماز و جمله‌ی معروف درباره لاف در غریبی را منتشر کرده است.

به گزارش جنوب نیوز، رهبر معظم انقلاب در خطبه های عیدسعید فطر تهدیدات نظامی آمریکا را با یک ضرب المثل قدیمی ایرانی پاسخ دادند. ماجرای این ضرب المثل چیست؟

رهبر انقلاب در واکنش به تهدیدات نظامی طرف آمریکایی فرمودند: «این آقا (رئیس جمهور امریکا) گفته است می تواند ارتش ایران را نابود کند. قدیمی های ما این جور حرف ها را لاف در غریبی می گفتند. اگر می خواهند درست بفهمند اگر می خواهند از تجربه های خود درست استفاده بکنند بدانند اگر جنگی این جا اتفاق بیفتد آن کسی که سرشکسته از جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز و جنایتکار است.»

این، پیام اینستاگرام رهبر انقلاب به اوباما بود.

لاف در غریبی مربوط به یکی از ضرب المثل های قدیمی است که این مثل به افرادی گفته می‌شود که با وقاحت در حضور کسانی که به خوبی از سوابق آنها خبر ندارند، لاف می‌زنند.

به نوشته باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با این ضرب المثل داستان های مختلفی وجود دارد اما مشهورترین آن مربوط به لغات و ضرب المثل های کاشانی تألیف حسن عاطفی است که در رابطه با داستان این ضرب المثل می نویسد: «درباره فرد بی شخصیتی گویند که در جایی که او را نشناسند، گزافه گویی کند و لاف بیهوده زند که من چنین و چنانم، در چنین وضعی به او می گویند: لاف در غربت و … چون لاف در غربت باعث رسوایی او نمی شود، همچنان که صدای ناهنجاری است که به هنگام چکش کاری مسگران شنیده نمی شود و فرد را شرمنده نمی سازد.»

515625 140 پیام اینستاگرام رهبر انقلاب به اوباما

 

ارسال دیدگاه