کد خبر : 531154

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ زمان : ۱۰:۰۰

پژوهشگر انگلیسی: اروپایی‌ها قدر پیام رهبری را بدانند

فعال و پژوهشگر بارز انگلیسی تأکید کرد، نامه رهبری به جوانان کشورهای غربی در از بین بردن فضای موجود علیه اسلام در کشورهای غربی بسیار مؤثر خواهد بود. دکتر “جیمز ترینگ” فعال و پژوهشگر بارز انگلیسی و عضو انجمن “صلح در دنیای اسلام” روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم اظهار داشت: پیام رهبری […]

فعال و پژوهشگر بارز انگلیسی تأکید کرد، نامه رهبری به جوانان کشورهای غربی در از بین بردن فضای موجود علیه اسلام در کشورهای غربی بسیار مؤثر خواهد بود.

دکتر “جیمز ترینگ” فعال و پژوهشگر بارز انگلیسی و عضو انجمن “صلح در دنیای اسلام” روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم اظهار داشت: پیام رهبری به جوانان غربی در زمان بسیار مناسبی ارسال شد، زیرا گروه های تروریستی و تکفیری مانند داعش چهره بدی از اسلام در کشورهای غربی ایجاد کرده اند.

وی افزود: طبیعتا گروه‌های تروریستی و تکفیری هیچ ارتباطی با اسلام ندارند، ولی رسانه‌های غربی چنین تصویری از اسلام ارائه می‌دهند؛ و این رسانه‌ها طی سالهای اخیر تلاش کرده‌اند که بین شیعیان و اهل تسنن اختلاف بیندازند.

ترینگ اظهار داشت: پیام رهبری همچنین برای روشنگری در غرب در خصوص متفاوت بودن مقاومت و تروریسم بسیار مؤثر بود؛ زیرا متأسفانه در کشورهای غربی رسانه‌ها تفاوتی بین مقاومت و تروریسم قائل نمی‌شوند.

وی با اشاره به اقدام رسانه‌های غربی در ارائه چهره‌ای نادرست از اسلام تأکید کرد: معتقدم که این نامه و نامه نخست رهبری در از بین بردن فضای موجود علیه اسلام در کشورهای غربی بسیار مؤثر خواهد بود، و من در این زمینه خوشبین هستم.

ترینگ تأکید کرد: به عقیده من، به غیر از ایران و همپیمانانش و چند کشور دیگر در منطقه؛ بیشتر کشورها در حال کمک به گروه های تکفیری و تروریستی هستند؛ این کشورها و در رأس آنها آمریکا مدعی‌اند که به دنبال نابودی تروریسم هستند، ولی اقدامات آنان بی فایده بوده است.

این پژوهشگر انگلیسی خاطرنشان کرد: اگر جوانان غربی پیام رهبری را درک کنند، این امر در ایجاد فضایی مناسب برای تفاهم بین شرق و غرب و از بین بردن همه تفکرات افراطی بسیار مؤثر خواهد بود.

ترینگ گفت: نقش آمریکا و انگلیس و به صورت کلی غرب در جهت ایجاد بحران و مشکل در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام کاملا مشخص است.

وی با اشاره به سلطه صهیونیستها بر رسانه‌ها در غرب، تأکید کرد: به همین دلیل رسانه‌ها نمی‌توانند به صورت واقعی به موضوع تروریسم بپردازند و واقعیتها را بیان کنند، ولی در مقابل مسلمانان را عامل تروریسم معرفی می‌کنند؛ از این رو معتقدم که از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توان واقعیتها را برای جوانان در کشورهای اروپایی بیان کرد.

ترینگ افزود: پیام رهبری، پیام امید برای آینده است، و اکنون توپ در زمین اروپایی ها است و آنان باید قدر و ارزش این پیام را بدانند.

وی خاطرنشان کرد: این مسؤولیت بسیار بزرگی است که به ملتهای اروپایی شرح دهیم که ظلم کشورهای غربی چه بر سر کشورهای عربی و اسلامی آورده است.

منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه