کد خبر : 937

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۱ زمان : ۴:۲۰

پولدارترین ایرانی را بشناسید

بر خلاف تصور اکثر ایرانیان در مورد پولدارترین فرد ایرانی، این عنوان به پیر امیدیار، مدیر سایت ebay اختصاص دارد. مجله‌ی فوربس که هر ساله لیست پولدارترین افراد دنیا را منتشر می‌کند، امسال در یک اقدام جالب، با معادل‌سازی ارزش دارایی افراد در مقاطع زمانی مختلف تا کنون، برای اولین بار لیستی را منتشر کرده […]

بر خلاف تصور اکثر ایرانیان در مورد پولدارترین فرد ایرانی، این عنوان به پیر امیدیار، مدیر سایت ebay اختصاص دارد.
211965 پولدارترین ایرانی را بشناسید

پولدارترین ایرانی

مجله‌ی فوربس که هر ساله لیست پولدارترین افراد دنیا را منتشر می‌کند، امسال در یک اقدام جالب، با معادل‌سازی ارزش دارایی افراد در مقاطع زمانی مختلف تا کنون، برای اولین بار لیستی را منتشر کرده است که در آن ۲۰۰ نفر که در طول تاریخ بیشترین ثروت را داشته‌اند معرفی شده‌اند. اولین نفر در این لیست که به عنوان پولدارترین فرد در تاریخ معرفی شده، چنگیز خان با ۴۱۷ میلیارد دارایی است!
نکته‌ی جالبی که در این لیست به چشم می‌خورد، وجود تنها یک ایرانی در این لیست ۲۰۰ نفره است، که در این رده بندی جایگاه ۱۹۳ را به خود اختصاص داده است.
امیدیار در سال ۱۹۶۷ در کشور فرانسه شهر پاریس به دنیا آمد. پدر او ایرانی و مادرش فرانسویست. وی در ۶ سالگی به همراه خانواده‌ی خود به امریکا می‌رود و در کالج نافتز در رشته‌ی علوم رایانه تحصیل میکند.
امیدیار در سال ۱۹۹۵ سایت ebay را تنها از روی سرگرمی راه‌اندازی می‌کند ولی پس از گذشت اندکی این سایت به یکی از بزرگترین و پردرآمدترین سایت‌های اینترنتی تبدیل می‌شود.
Ebay به عنوان اولین سایت حراجی اینترنتی لقب گرفته است. این سایت در حال حاضر تعداد ۶۰۰۰ کارمند دارد و در سال ۲۰۰۵ میلادی معادل ۴۴۱ میلیون دلار سود داشته است.
ebay در حال حاضر ۱۴۴ میلیون عضو دارد و روزانه میلیون ها معامله بصورت مجازی در آن صورت می گیرد.
امیدیار در لیست ثروتمندان حال حاضر دنیا در رتبه ۱۷ قرار دارد و ثروت او حدود ۸ میلیارد دلار برآورد شده است.
منبع : سیمرغ > http://www.seemorgh.com
ارسال دیدگاه