کد خبر : 531273

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ زمان : ۱۴:۰۰

پلیس راه: تردد بدون زنجیر چرخ در جاده چالوس ممنوع

رئیس پلیس راه البرز گفت که با توجه به فصل سرما و بارش باران و برف دراین استان، به ویژه در مناطق کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ در این مناطق از جمله جاده چالوس الزامی است. سرهنگ رضا اکبری در گفت وگو با ایرنا افزود: همراه داشتن زنجیر چرخ درفصل سرما حتی دروضعیت جوی مساعد […]

رئیس پلیس راه البرز گفت که با توجه به فصل سرما و بارش باران و برف دراین استان، به ویژه در مناطق کوهستانی، همراه داشتن زنجیر چرخ در این مناطق از جمله جاده چالوس الزامی است.

سرهنگ رضا اکبری در گفت وگو با ایرنا افزود: همراه داشتن زنجیر چرخ درفصل سرما حتی دروضعیت جوی مساعد الزامی است و درصورت همراه نداشتن طبق قانون تخلف رانندگی یک نقص فنی محسوب شده و مبلغ ۳۰۰ هزار ریال جریمه می شود.

وی اضافه کرد: چنانچه بارش باشد و خودرویی فاقد زنجیر چرخ باشد، ازادامه حرکت درمسیر کوهستانی جلوگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی رانندگان نیز بدون تست کردن زنجیر چرخ در موقع ضروری قصد استفاده دارند یا زنجیر دارای نقص بوده وقابل استفاده نمی باشد .

وی گفت : رانندگان قبل ازاستفاده اززنجیر چرخ حتما راهنمای استفاده از آن را ازقبل آموزش ببینند چراکه عدم آموزش دراین زمینه علاوه بر خود راننده سبب ترافیک سنگین درجاده ها می شود.

وی افزود: علاوه بر زنجیر چرخ سالم بودن بخاری و برف پاک کن از موارد مهمی است که رانندگان بایدمدنظر قراردهند .

وی یادآور شد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه به رانندگان است.

وی یادآور شد: در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج – چالوس، ماموران پلیس راه برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده اند.

اکبری گفت : پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل درتمام راه های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در مل های محورد نظرمستقر شده است .

ای مسئول افزود: با هماهنگی که با اداره کل راهداری انجام شده تیم های راهداری استان البرز نیز با آمادگی کامل برای نمک پاشی و پوشش های امدادی و تجهیزات راهداری در راه های اصلی و کوهستانی مستقر هستند .

استان البرز دارای یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان می باشد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه