کد خبر : 523833

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ زمان : ۲۳:۰۰

پشت پرده سفرهای سیاسی احمدی‌نژاد چیست؟

روزنامه اعتماد نوشت: رییس دولت سابق برای یک مراسم ساده راهی جایی کمتر شناخته شده به نام «چلیچه» در استان چهارمحال و بختیاری می‌شود. سفری که می‌گویند به دعوت «مردم» انجام شده است. همه‌چیز آن‌طور هم که گفته می‌شود «مردمی» نیست. این را نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس هم تایید می‌کند به […]

روزنامه اعتماد نوشت: رییس دولت سابق برای یک مراسم ساده راهی جایی کمتر شناخته شده به نام «چلیچه» در استان چهارمحال و بختیاری می‌شود. سفری که می‌گویند به دعوت «مردم» انجام شده است. همه‌چیز آن‌طور هم که گفته می‌شود «مردمی» نیست. این را نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس هم تایید می‌کند
به گزارش صدای ایران، عزیزی فارسانی نماینده مجلس که احمدی نژاد در سفر اخیرش به چهارمحال به حوزه انتخابیه او رفته در مصاحبه با روزنامه «اعتماد» گفت: محمود احمدی‌نژاد قصد دارد با سفر به چنین مناطقی میزان محبوبیت و مقبولیت فعلی خود در مناطق محروم را بسنجد. مناطقی که هشت سال تمام به بهانه دفاع از آنها هر کاری می‌کرد.
بخش‌هایی از گفته‌های این نماینده مجلس را در ادامه می‌خوانید:
* محمود احمدی‌نژاد قصد دارد با سفر به چنین مناطقی میزان محبوبیت و مقبولیت فعلی خود در مناطق محروم را بسنجد. مناطقی که هشت سال تمام به بهانه دفاع از آنها هر کاری می‌کرد.
* طیف دعوت‌کنندگان آقای احمدی‌نژاد خیلی مشخص نیست، چون عموما این کارها را به نام جمعی از مردم انجام می‌دهند. به عبارتی دارند خودشان را پشت کلمه سنگین و فراگیر «مردم» پنهان می‌کنند. اما به هر حال بر اساس اطلاعی که داریم برخی اعضا و نزدیکان جبهه پایداری در استان بودند که آقای احمدی‌نژاد را دعوت کردند. یک سری دیگر هم که در این دعوت و سفر نقش داشتند برخی دوستان و همفکران سیاسی آقای احمدی‌نژاد در استان بودند.
* از مقامات قبلی استان و حتی خارج از استان هم بودند. به هر حال تعداد زیادی از اینها با آمدن دولت آقای روحانی از کار اجرایی و مدیریت کلان استان و شهرستان کنار رفتند و الان هم در پی‌ باز کردن راهی برای بازگشت می‌گردند. اینها به‌طور معمول الان که پست سیاسی و اجرایی خاصی ندارند خود را فعال سیاسی معرفی می‌کنند.
* معتقدم آقای احمدی‌نژاد باید در این سفر پیش از هر چیز درباره خرابی‌هایی که سوء‌مدیریت دولت و مدیران او روی دست مردم گذاشت توضیح می‌داد تا اینکه برود و میتینگ سیاسی ترتیب دهد. آن چیزی که واقعا وجود داشت این بود که استقبال سرد و آرامی از آقای احمدی‌نژاد صورت گرفته بود.
با اینکه طیف هواداران استقبال‌کننده از آقای احمدی‌نژاد چندان پرتعداد نبود اما هیچیک از منتقدان و مخالفان ایشان در پی‌به حاشیه کشاندن مراسم بر نیامد و مراسم هم بدون تنش و حاشیه خاصی برگزار شده بود که البته این وظیفه همگان است. یعنی هر چه باشد و ما هر نظری درباره آقای احمدی‌نژاد داشته باشیم، به هر حال ایشان هم حق دارد که در مراسم مد نظر خودش حاضر شود و حرفش را بزند. این اصلا مشکلی نیست. فقط‌ای کاش این فضا برای همه فراهم می‌شد.
*سفر آقای احمدی‌نژاد به نوعی اقدامی برای سنجش وزن این جریان در منطقه بود. شما نگاه کنید که آقای احمدی‌نژاد بر خلاف دفعات قبل به یک شهر کوچکی مثل چلیچه برای سخنرانی رفت. آن هم در یک استان محرومی مثل چهارمحال و بختیاری؛ خب این به نظر من هدف خاصی را هم دنبال می‌کند. طیف آقای احمدی‌نژاد همواره مدعی بوده که هوادارانش از گروه‌های محروم اجتماعی و از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته هستند. اینکه آقای احمدی‌نژاد در میانه سفرهای استانی خود به یک جایی مثل چلیچه می‌آید می‌خواسته وزن فعلی خود را در قسمتی از همان جایی که مدعی است پایگاه رای او قرار دارد، بسنجد. بعد از این سفر جریان نزدیک به آقای احمدی‌نژاد جان تازه‌ای به فعالیت‌های خود در منطقه داده است و این نشان از زمینه سیاسی چنین سفرهایی دارد.
ارسال دیدگاه