کد خبر : 524857

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۹ زمان : ۰:۰۱

پسر ۱۵ ساله بخاطر پخش یک بلوتوث دست به جنایت زد

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، چهار سال پیش ماموران پلیس در جریان وقوع یک درگیری منجر به قتل قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق در این رابطه پرداختند. با حضور ماموران در مجل مشخص شد که پسر ۱۵ ساله ای در درگیری با پسری […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، چهار سال پیش ماموران پلیس در جریان وقوع یک درگیری منجر به قتل قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق در این رابطه پرداختند.
با حضور ماموران در مجل مشخص شد که پسر ۱۵ ساله ای در درگیری با پسری ۱۷ ساله، او را با ضربه چاقو به قتل رسانده است.
با مشخص شدن این موضوع بلافاصله پسر نوجوان دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت و در بازجویی ها به ماموران گفت: چند وقت پیش سر موضوعی با مقتول درگیر شدم. او هم با دو نفر از دوستانش مرا به خانه ای بردند و قصد داشتند آزارم دهند که موفق نشدند. اما چند روز بعد فیلمی در محل پخش شد که باعث شد آبرویم پیش همه برود. همه مرا مسخره می کردند و همین موضوع باعث شد از مقتول کینه به دل بگیرم. برای همین با او قرار گذاشتم و در حالیکه مست بودم با مقتول درگیر شدم. او چاقو کشید و من هم برای دفاع از خودم یک ضربه چاقو به او زدم.
با اعتراف این پسر پرونده وی با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. متهم در این شعبه محاکمه شد و در آن جلسه هیات قضایی متهم را به قصاص محکوم کردند. اما قضات دیوان عالی کشور متهم را مشمول ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی که برای متهمان زیر ۱۸ سال امتیازی قائل شده است، دانستند و این حکم را تایید نکردند.
بنابراین پرونده بار دیگر به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
صبح ۲ روز گذشته این جلسه با حضور مشاوران که حضورشان برای متهمان زیر ۱۸ سال در دادگاه الزامی است، برگزار شد.
پسر جوان در این جلسه با ابراز پشیمانی در حالیکه اشک می ریخت به هیات قضایی گفت: باور کنید من قصد جنایت نداشتم. آن روز مشروب خورده بودم و مست بودم. از طرفی از دوستم کینه به دل داشتم و عصبانی بودم. برای همین با خودم گفتم با چاقو او را بترسانم. ولی نمی دانم چه شد که دست به جنایت زدم. الان هم طلب بخشش دارم.
بعد از صبحت های متهم و دفاعیات وکیل وی، هیات قضایی وارد شور شدند تا حکم نهایی در این خصوص را صادر کنند.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی روز نو
ارسال دیدگاه