کد خبر : 4735

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ زمان : ۶:۴۰

پرسپوليس ۲۳ سال پيش واگذار شده و من مالک آن هستم

تغيير نام پرسپوليس به پيروزي و سپس برگردان آن نام يک سري مشکلات را براي سرخپوشان ايجاد کرده است. اسماعيل وفايي از جمله افرادي است که ساليان سال ادعاي مالکيت پرسپوليس را دارد و بارها به خاطر اين مساله به دادگاه رفته و پرونده شکايت او همچنان باز است. او با وجود اينکه تا به […]

تغيير نام پرسپوليس به پيروزي و سپس برگردان آن نام يک سري مشکلات را براي سرخپوشان ايجاد کرده است.

اسماعيل وفايي از جمله افرادي است که ساليان سال ادعاي مالکيت پرسپوليس را دارد و بارها به خاطر اين مساله به دادگاه رفته و پرونده شکايت او همچنان باز است. او با وجود اينکه تا به امروز به جايي نرسيده، از طريق فيفا و مراجع قانوني پيگير اين موضوع است و قصد ندارد به اين راحتي کنار بکشد. اين مي تواند مانعي بزرگ براي واگذاري پرسپوليس باشد.

البته اصل واگذاري باشگاه مشکلي ندارد زيرا با نام پيروزي (پرسپوليس) ذکر شده است اما اينکه نام پرسپوليس داخل پرانتز ذکر مي‌شود جعلي و غيرقانوني است زيرا در زماني که باشگاه پيروزي آگهي شد سازمان ثبت، نام پرسپوليس را نپذيرفت و اين مساله را غيرقانوني دانست اما در همان زمان آگهي را با عبارت داخل پرانتز پرسپوليس منتشر کردند که از آن سال به بعد کسي هم دنبال اين مساله نبود.

جالب اينجاست که ۲۳ سال پيش رييس سازمان تربيت بدني وقت اين باشگاه را به بخش خصوصي واگذار کرد و اين تيم به چند نفر فروخته شد.

حالا وفايي سوالي از مديران وزارت ورزش دارد. چه تضميني وجود دارد که دولت‌هاي بعدي اين کار را انجام ندهند و مانند امروز تيم ها را مجددا واگذار نکنند؟ در سال ۶۹ دولت اعلام کرد که ۴۹ درصد سهام باشگاه پرسپوليس را نمي‌خواهد. همان زمان اين باشگاه صد در صد به نام من وفايي شده است. آنها حتي در سال ۸۷ با نام پرسپوليس در ليگ واليبال حاضر شدند، در حالي که تيمي به نام پيروزي هم در مسابقات شرکت مي کرد.

ارسال دیدگاه