کد خبر : 528312

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ زمان : ۱۵:۳۳

پرسش و پاسخ شاه و آیت الله مکارم شیرازی در سال ١٣٣۵

در روزنامه‌ی اطلاعات سه‌شنبه هفتم فروردین ۱۳۳۵ صفحه‌ی ۱۴ به برندگان جایزه کتاب سال و دیدار آنان با محمدرضا پهلوی  اشاره شده است. در این مطلب می خوانیم: جایزه بزرگ سلطنتی طبق معمول به بهترین تصنیفات سال تعلق گرفت و در این رشته آقای ناصر مکارم شیرازی مصنف کتاب فیلسوف‌نماها برنده شناخته شد. ناصر مکارم […]

در روزنامه‌ی اطلاعات سه‌شنبه هفتم فروردین ۱۳۳۵ صفحه‌ی ۱۴ به برندگان جایزه کتاب سال و دیدار آنان با محمدرضا پهلوی  اشاره شده است.
در این مطلب می خوانیم:
جایزه بزرگ سلطنتی طبق معمول به بهترین تصنیفات سال تعلق گرفت و در این رشته آقای ناصر مکارم شیرازی مصنف کتاب فیلسوف‌نماها برنده شناخته شد.

139942 459 پرسش و پاسخ شاه و آیت الله مکارم شیرازی در سال ١٣٣۵

ناصر مکارم شیرازی، از محصلین حوزه علمیه قم میباشد که در بین اقران باطلاع و ابتکار و مجاهدت در تحقیق و تتبع معروف است. روز اول فروردین، هنگامیکه برندگان جایزه سلطنتی برای دریافت جوائز خود شرفیاب شدند،
اعلیحضرت از آقای مکارم شیرازی سؤال فرمودند که «شما از کجا به این فکر افتادید؟» آقای مکارم شیرازی توضیح داد که از چندی باینطرف در حوزه علمیه قم عده‌ای از طلاب علوم بمطالعه در باب مکاتب فلسفی همت گماشته و بخصوص در اطراف مکتب ماتریالیسم که اساس مکتب کمونیسم میباشد بمطالعه و تحقیق پرداخته‌اند.

139941 868 پرسش و پاسخ شاه و آیت الله مکارم شیرازی در سال ١٣٣۵

این نهضت فلسفی بوسیله حجت الاسلام آقای سیدمحمدحسین طباطبائی تدریجا پایه‌گذاری شده که آقای ناصر مکارم شیرازی نیز یکی از شاگردان تربیت‌یافته مکتب معظم له میباشد.
کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم که سال گذشته برنده جایزه سلطنتی شد تصنیف حجت الاسلام طباطبائی تبریزی بود که مشتمل بر پنج جلد خواهد بود و دو جلد آن از طبع خارج و جلد سوم آن تحت طبع میباشد. کتاب «فیلسوف‌نماها» تألیف آقای ناصر مکارم شیرازی که برنده جایزه اول سلطنتی سال گردید بسبک رمان نگارش یافته و مکتب کمونیسم را از جنبه فلسفی مورد تجزیه و تحلیل و انتقاد قرار داده است.»
آیت الله ناصر مکارم شیرازی زادهٔ ۱۳۰۵، شیراز از مراجع تقلید شیعه ایرانی است.

منبع : پارسینه
ارسال دیدگاه