کد خبر : 523230

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ زمان : ۰:۰۱

پراید بهتر است یا پورشه؟

پارس : بعد از اجماع هسته‌ای عده زیادی از خودروسازان اروپایی می‌خواهند به بازار خودروی ایران هجوم آورند و خودروهای بی‌کیفیت خود را به مردم قالب کنند، در همین راستا و در جهت تنویر افکار عمومی تصمیم گرفتیم سوالاتی مطرح کنیم که نشان دهد؛ کیفیت و قیمت خودروهای داخلی برخلاف ادعای غرض‌ورزان خیلی هم خوب، خیلی […]

پارس : بعد از اجماع هسته‌ای عده زیادی از خودروسازان اروپایی می‌خواهند به بازار خودروی ایران هجوم آورند و خودروهای بی‌کیفیت خود را به مردم قالب کنند، در همین راستا و در جهت تنویر افکار عمومی تصمیم گرفتیم سوالاتی مطرح کنیم که نشان دهد؛ کیفیت و قیمت خودروهای داخلی برخلاف ادعای غرض‌ورزان خیلی هم خوب، خیلی هم عالی است و فقط جای شما خالی است.

۱-‌ در بین خودروهای زیر کدام خودرو در جهان بالاترین کیفیت را دارد؟

الف. بنز ب. پورشه

ج. بی ام دبلیو د. پراید

همانطور که حدس زده‌اید، گزینه دال صحیح است. بله در میان شگفتی همگان همان گزینه دال صحیح است. مشکل از پاسخنامه نیست، مشکل، زاویه دید شماست. تا به حال در مورد کیفیت، نگاه درستی نداشته‌اید و باید نگاهتان را تغییر بدهید. این پارامترهای کیفیت که در کشور ما معمول است، توسط سازندگان ماشین‌های خارجی ایجاد شده و مشخص است که آنها معیارها را به نفع خودشان به وجود می‌آورند، نه به نفع ما. حالا من می‌خواهم معیارهای صحیح کیفیت از نظر خودمان را بیان کنم. یکی از معیارهای کیفیت این است که خودرو بعد از تصادف براحتی با دو حرکت تا شود و از وسط خیابان جمع شود که همانطور که مستحضرید پراید در این زمینه اول است. معیار دوم کیفیت، پیدا شدن لوازم یدکی در اسرع وقت است که می‌دانید، لوازم یدکی پراید را حتی بقالی‌ها هم دارند، معیار سوم کیفیت، ضعف موتور و نکشیدن موتور با کولر روشن در سربالایی‌هاست که باعث می‌شود، همیشه بهانه‌ای برای روشن نکردن کولر ماشین داشته باشید و در مصرف بنزین صرفه‌جویی شود.

۲-‌ در بین خودروهای زیر قیمت کدام از همه مناسب‌تر است؟

الف. بنز ب. پورشه

ج. پراید د. بی ام دبلیو

این دفعه هم با این‌که گزینه صحیح را بین گزینه‌های دیگر مخفی کرده بودیم، حدس شما درست است. جواب صحیح گزینه جیم است. خودروسازان داخلی ما تمام تلاش خود را به کار می‌بندند تا خودرویی ارزان و کارا به مشتریان عزیز عرضه کنند. با پول هر کدام از خودروهایی که نام بردم، می‌توانید صد خودروی پراید بخرید و با آن بزنید به در و دیوار و بعد همانجا ولش کنید و بروید خانه‌تان، اما امان از وقتی که با پورشه یا بنز تصادف کنید، حالا پول فراوان از جیبتان می‌رود به جهندم، در دهان مردم را نمی‌توانید ببندید. روزنامه‌ها و مطبوعات دست از سرتان برنمی دارند. حالا بیا و ثابت کن که پول ماشین را از عرق جبین و کد یمین درآورده‌ای، مگر کسی باور می‌کند؟

پس تا دیر نشده بیا تا قدر خودروهای تولید داخل را بدانیم تا ناگه ز یکدیگر غافل نمانیم.

ارسال دیدگاه