کد خبر : 507206

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ زمان : ۸:۰۵

پاسخ ایران به سفیر آمریکا در سازمان ملل

سفیر ایران نزد سازمان ملل گفت: کشوری که به دو کشور در منطقه حمله و زمینه رشد تروریسم را ایجاد کرد، در جایگاهی قرار ندارد که اتهامی را علیه کشورم مطرح کند. «غلامعلی خوشرو» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در بخش پایانی سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد حین […]

سفیر ایران نزد سازمان ملل گفت: کشوری که به دو کشور در منطقه حمله و زمینه رشد تروریسم را ایجاد کرد، در جایگاهی قرار ندارد که اتهامی را علیه کشورم مطرح کند.

«غلامعلی خوشرو» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در بخش پایانی سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل متحد حین بررسی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به اتهامات سفیر آمریکا در این سازمان پاسخ داد.

وی در این جلسه اظهار داشت: مایلم قبل از پایان سخنانم و ضمن تشکر از همه سفرای حاضر که حمایت کشورهای متبوع خویش را از برجام اعلام و از کلیه کشورهایی که برای به سرانجام رسیدن این توافق کمک کردند، به نماینده آمریکا در طرح اتهامات بی‌اساس علیه کشورم مبنی بر بی‌ثبات سازی منطقه و حمایت از تروریسم پاسخ دهم.

خوشرو خاطرنشان کرد: کشوری که به دو کشور در منطقه ما حمله و زمینه برای رشد تروریسم و افراطی گری را ایجاد کرد، در جایگاهی قرار ندارد که چنین اتهامی را علیه کشور من مطرح کند.

سفیر ایران نزد سازمان ملل افزود: سالیان متمادی است که اقدامات خود سرانه و نابجای ایالات متحده در منطقه ما ریشه چالش‌های بیشماری است که در حال حاضر کشورهای منطقه با آن روبرو هستند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور باثباتی در منطقه‌ای بی‌ثبات است، اظهار داشت: همانطور که ما به دنبال تحکیم ثبات خود هستیم، همواره نیز به دنبال تقویت همکاری در منطقه و کمک به همسایگانمان برای استقرار ثبات و همکاری بوده‌ایم.

ارسال دیدگاه