کد خبر : 525476

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۸ زمان : ۱۲:۲۴

پاسخ اتحادیه اروپا به گوگل

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، گوگل پاسخ رسمی خود به دعاهای اتحادیه اروپا در مورد انحصارطلبی تجاری را به کنت واکر کنسول این اتحادیه ارائه کرد. در این جوابیه تمامی فرضیه هایی که بر اساس آن گوگل به نقض حقوق رقبای تجاریش متهم شده، غیرمعتبر دانسته شده است. کمیسیون بررسی رقابت در اتحادیه […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، گوگل پاسخ رسمی خود به دعاهای اتحادیه اروپا در مورد انحصارطلبی تجاری را به کنت واکر کنسول این اتحادیه ارائه کرد.
در این جوابیه تمامی فرضیه هایی که بر اساس آن گوگل به نقض حقوق رقبای تجاریش متهم شده، غیرمعتبر دانسته شده است.
کمیسیون بررسی رقابت در اتحادیه اروپا معتقد است گوگل تلاش می کند خدمات وابسته خود را در موتور جستجوی این شرکت بالاتر از خدمات شرکت های رقیب نشان دهد و حتی اگر کیفیت خدمات شرکت های رقیب بهتر باشد باز هم ابتدا خدمات گوگل به نمایش درمی آید.
کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا پس از دریافت و بررسی شکایات شرکت های اروپایی و آمریکایی خواستار دریافت پاسخ گوگل در این زمینه شده است. در صورت محکومیت گوگل این شرکت مجبور خواهد شد تا ده درصد از گردش مالی جهانی خود را غرامت بدهد و این رقم قابل توجهی است که به میلیاردها دلار بالغ خواهد شد.
پس از بررسی جوابیه گوگل تصمیم نهایی در این زمینه صادر خواهد شد و البته گوگل در صورت محکومیت می تواند تقاضای فرجام خواهی کند. پیش از این برخی کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا به دلایل مشابهی گوگل را تحت پیگرد قرار داده و به پرداخت غرامت محکوم کرده بودند.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه