کد خبر : 524729

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۶ زمان : ۱۲:۰۰

پاسخ‌ تخت‌ روانچی به نمایندگان درباره برجام

حسین آذین با اشاره به جلسه کمیسون اصل نود برای بررسی برجام گفت: درجلسه امروز تخت روانچی عضو تیم مذاکره کننده از سوی وزارت خارجه و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی از سوی این سازمان در کمیسیون اصل نود حضور یافت. نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سئوالاتی از سوی اعضای کمیسیون […]

حسین آذین با اشاره به جلسه کمیسون اصل نود برای بررسی برجام گفت: درجلسه امروز تخت روانچی عضو تیم مذاکره کننده از سوی وزارت خارجه و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی از سوی این سازمان در کمیسیون اصل نود حضور یافت.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سئوالاتی از سوی اعضای کمیسیون در خصوص میزان غنی سازی، تحقیق و توسعه، زمان بندی رفع تحریم ها، همچنین موضوع تصویب یا عدم تصویب برجام در مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون اصل نود با بیان اینکه اعضا از پاسخ های تخت روانچی و کمالوندی قانع نشدند گفت: به ابهامات اعضای کمیسیون پاسخ های اقناکننده داده نشد.
آذین در خصوص موضع وزارت خارجه در قبال بررسی برجام در مجلس افزود: تخت روانچی معتقد بودبرجام ماهیت  کنوانسیون نداشته و لذا نیازی به تصویب آن در مجلس و ارائه لایحه در این خصوص نیست.
وی گفت: به گفته تخت روانچی به مصلحت نیست برجام به عنوان قانون در مجلس تصویب شود.
سخنگوی کمیسیون اصل نود افزود: اما نمایندگان معتقد بودند که قانون مجلس نیز قابل لغو یا اصلاح است.
آذین با اشاره به ابهام برخی نمایندگان مبنی بر اینکه توافق باید به دو زبان به تصویب مجلس می رسید ادامه داد: وزارت خارجه در قبال این ابهام اعلام کرد که توافق وین قراردادی تشریفاتی است.
وی تصریح کرد: به گفته تخت روانچی توافق در شرایطی متفاوت از گذشته که شش قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت تصویب شده بود صورت گرفت و در این فضا متن برجام متن خوبی است.
آذین گفت: مقرر شد جلسه دیگری نیز برای بررسی متن برجام در کمیسیون اصل نود برگزار شود.
منبع : خبرگزاری مهر
ارسال دیدگاه