کد خبر : 5013

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ زمان : ۷:۲۷

پادشاهی با ۱۸۹ همسر و ۲۶۰ فرزند + عکس

دومین پادشاه دوره قاجار؛ فتحعلی شاه پس از کشته شدن عمویش آغامحمدخان به پادشاهی رسید. زیرا آغا محمد خان فرزندی نداشت. فتحعلی شاه در سالهای اول حکومت خود، به سرکوبی مخالفان و رقیبانش (عموها) مشغول شد. فتحعلی شاه پس از به قدرت رسیدن با نزدیک شدن به علمای شیعه و مجتهدین تلاش زیادی کرد تا […]

دومین پادشاه دوره قاجار؛ فتحعلی شاه پس از کشته شدن عمویش آغامحمدخان به پادشاهی رسید. زیرا آغا محمد خان فرزندی نداشت. فتحعلی شاه در سالهای اول حکومت خود، به سرکوبی مخالفان و رقیبانش (عموها) مشغول شد.

920952 558 پادشاهی با ۱۸۹ همسر و ۲۶۰ فرزند + عکس

فتحعلی شاه پس از به قدرت رسیدن با نزدیک شدن به علمای شیعه و مجتهدین تلاش زیادی کرد تا پایه‌های مشروعیت قدرت نوپای قاجار را در میان مجتهدین محکم کند. وی توانست در جنگ‌های ایران و روس از حمایت علما در ترغیب مردم به جهاد بهره‌مند گردد. اما جنگ اول ایران و روس (۱۲۲۸-۱۲۱۸ ه.ق) و جنگ دوم ایران و روس (۱۲۴۲-۱۲۴۱) به جدا شدن بخش‌های بزرگی از شمال غرب کشور (آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و…) منجر شد. بحرین و بخش هایی از افغانستان نیز با دخالت انگلستان از ایران جدا شدند.

920953 462 پادشاهی با ۱۸۹ همسر و ۲۶۰ فرزند + عکس


فتحعلی شاه در سال ۱۲۵۰ ه.ق درگذشت و در حرم فاطمه معصومه به خاک سپرده شد. ۱۸۹ همسر و ۲۶۰ فرزند که ۱۴۴ تن از آنها پسرند از او باقی ماندند.

ارسال دیدگاه