کد خبر : 524196

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ زمان : ۱۰:۰۰

ویندوز ۱۰ هدف حمله بدافزار قرار گرفت

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، محققان امنیتی سیسکو به کاربران در خصوص باز کردن پیوست ایمیل هایی که به نظر می رسد از طرف مایکروسافت ارسال شده است هشدار دادند. بدافزاری گروگانگیر که فایل های سیستم را تا زمان دریافت پول رمزگذاری می کند، سیستم ها را از طریق کمپین ایمیل های هرزنامه ای […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، محققان امنیتی سیسکو به کاربران در خصوص باز کردن پیوست ایمیل هایی که به نظر می رسد از طرف مایکروسافت ارسال شده است هشدار دادند. بدافزاری گروگانگیر که فایل های سیستم را تا زمان دریافت پول رمزگذاری می کند، سیستم ها را از طریق کمپین ایمیل های هرزنامه ای آلوده می کند.
یکی از محققان سیسکو اعلام کرد که هکرها با جعل هویت مایکروسافت تلاش می کنند تا کاربران را فریب دهند. در ایمیل هرزنامه ای ارسال شده برای کاربران فایل پیوستی وجود دارد که شامل یک نصب کننده است. این ایمیل به کاربران اعلام می کند که می توانند نسخه جدید سیستم عامل را زودتر دریافت کنند.
این واقعیت که کاربران باید برای دریافت نسخه جدید ویندوز و ارتقاء سیستم خود در صف منتظر بمانند باعث می شود تا فریب این ایمیل را خورده و قربانی این کمپین شوند.
پس از آنکه کاربر فایل پیوست را دریافت کرده و آن را باز کرد، بدافزار باز می شود و داده های سیستم آلوده را رمزگذاری می کند و کاربر دیگر قادر نیست به فایل های خود دسترسی یابد.
این محقق اعلام کرد : این بدافزار گروگان گیر، CTB-Locker نامیده شده و با نرخ بالایی ارسال شده است.
حملات مبتنی بر بدافزارهای گروگانگیر از سال ۲۰۱۵ به سرعت در حال افزایش است و به عنوان راهی سریع، آسات و اغلب بدون آنکه قابل ردگیری باشند می توانند در مدت زمان کوتاهی مبلغ قابل توجهی عایدی داشته باشند.

مرکز ماهر
ارسال دیدگاه