کد خبر : 3075

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۱ زمان : ۱۰:۴۵

ویتامینی برای زندگی پر استرس

مطالعات محققان امریکایی نشان می‌دهد کمبود منیزیم با فشار خون بالا، ایجاد لخته خون درعروق قلب، سخت شدن بافت‌های نرم، کلسترول بالا و سخت شدن عروق خونی در ارتباط است. غذاهای فرآوری شده که از جمله رژیم‌های غذایی پرطرفدار در امریکا و بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می‌روند، حاوی مقادیر کمی از منیزیم هستند […]

مطالعات محققان امریکایی نشان می‌دهد کمبود منیزیم با فشار خون بالا، ایجاد لخته خون درعروق قلب، سخت شدن بافت‌های نرم، کلسترول بالا و سخت شدن عروق خونی در ارتباط است.
غذاهای فرآوری شده که از جمله رژیم‌های غذایی پرطرفدار در امریکا و بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می‌روند، حاوی مقادیر کمی از منیزیم هستند و از طرفی میزان پایین این ماده معدنی در گندم و سبزیجات از دیگر عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی محسوب می‌شود.

در نقطه مقابل، حبوبات و آجیل قرار دارند که سرشار از منیزیم هستند اما معمولاً به دلیل افزایش وزن یا کاهش مصرف کالری روزانه از خوردن این مواد غذایی مقوی در طول روز ممانعت می‌شود. این در حالی است که آجیل و حبوبات غنی از چربی‌های سالم و منیزیم بالا هستند.

در این میان محققان دریافتند مادران بارداری که در دوران حاملگی دچار کمبود منیزیم هستند نوزادانی را به دنیا می‌آورند که از کمبود منیزیم رنج می‌برند. زندگی پر استرس نیز می‌تواند نیاز انسان به منیزیم را افزایش دهد. علاوه بر این، مصرف غذاهای فرآوری شده فاقد منیزیم کافی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در زندگی پر تنش امروزی افزایش دهد.

.

منبع : ایران

ارسال دیدگاه