کد خبر : 527376

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ زمان : ۸:۰۰

وزیر بهداشت: پیام تسلیت پادشاه عربستان به رهبر انقلاب

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سعودی ها اطمینان دادند ایرانیان تاکنون در مکه دفن نشده و نخواهند شد/سعودی ها تسلیت پادشاه و هیئت وزیران را حضور مقام معظم رهبری اعلام کردند سرپرست هیئت ایرانی دولت اعزامی به مکه از دیدار با مقامات بلندپایه عربستان در جده خبر داد و گفت: آنان ضمن اعلام […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، سعودی ها اطمینان دادند ایرانیان تاکنون در مکه دفن نشده و نخواهند شد/سعودی ها تسلیت پادشاه و هیئت وزیران را حضور مقام معظم رهبری اعلام کردند
سرپرست هیئت ایرانی دولت اعزامی به مکه از دیدار با مقامات بلندپایه عربستان در جده خبر داد و گفت: آنان ضمن اعلام تسلیت پادشاه به رهبر انقلاب و دولت و ملت ایران اطمینان دادند که هیچ ایرانی در مکه دفن نشده و در انتقال جان‌باختگان به ایران تسریع خواهد شد.

 

13940707000281 PhotoA وزیر بهداشت: پیام تسلیت پادشاه عربستان به رهبر انقلاب

هاشمی سرپرست هیئت ایرانی دولت اعزامی به مکه در خصوص سفر مجدد خود به جده و بررسی وضعیت انتقال مصدومان و پیکرهای جان باختگان حادثه منا گفت: از دیروز که ما وارد مکه مکرمه شدیم بررسی ها و جلساتی با نماینده مقام معظم رهبری در بعثه داشتیم و اولویت ما انتقال اجساد جان باختگان، شناسایی مفقودین ایرانی و انتقال مصدومان ایرانی که در بیمارستان‌های سازمان حج و زیارت و بیمارستان‌های عربستان بستری هستند، بود.
وی افزود: دیشب از سردخانه‌های که پیکر جان‌باختگان در آنها نگه‌داری می‌شد بازدید داشتیم و توضیحاتی برای شناسایی اجساد دادیم و مقامات عربستان در خصوص اعزام آنها به ایران اطمینان دادند و گفتند که تاکنون هیچ جسدی تقدیم هیچ کشوری نشده و اطمینان کامل دادند که هیچ ایرانی تاکنون در مکه دفن نشده و نخواهد شد.
وزیر بهداشت ضمن اعلام اینکه درخواست ملاقات با مقامات عربستان را داده بودیم گفت: امروز جلسه ای در جده با دستور ولیعهد و حضور مقامات ارشد پنج وزارتخانه و امرای ارتش و دیگر مقامات عربستانی برگزار شد که در این جلسه که سه ساعت به طول انجامید در خصوص مسائل مختلفی گفتگو شد. پس از آن نیز با وزیر بهداشت عربستان جلسه مشترکی داشتم.
وی تصریح کرد: در هر دو جلسه مقامات عربستانی تسلیت پادشاه و هیئت وزیران عربستان را حضور مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری، دولت و ملت ایران اعلام کردند و اعلام کردند که قلب آنها نیز مالامال از اندوه است و اطمینان دادند که موضوع در دست بررسی است و هیئت ویژه رسیدگی به این موضوع نتایج آن را اعلام عمومی خواهد کرد.
هاشمی خاطرنشان کرد: همتای عربستانی به ما اطمینان خاطر داد که ایرانیانی که هویتشان شناسایی شده به سرعت به جده و سپس به ایران منتقل شوند و در مورد مفقودین هم پیگیری های لازم انجام شده است و اجسادی هم که هنوز هویت دقیقشان شناسایی نشده و محرز است که ایرانی هستند به ایران منتقل خواهند شد تا سایر اقدامات مربوط به شناسایی آنها در ایران صورت گیرد.
وی افزود: تعدادی از مسئولین از وزارت حج عربستان و تعدادی از مسئولان وزارت بهداشت آن کشور و پزشکی قانونی عربستان مامور شده اند تا عملیات انتقال اجساد را با همکاری هیئت پزشکی ایران و سازمان حج و زیارت انجام دهند.
سرپرست هیئت ایرانی دولت اعزامی به مکه گفت: در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت عربستان داشتم مقرر شد که این وزارت خانه بیانیه‌ای صادر کند و موارد مورد توافق در این جلسه و محورهای مورد تفاهم را تشریح کند و ابراز امیدواری کرد که این اقدام باعث ارتقا روابط دو کشور و اطمینان خاطر شود.
وزیر بهداشت افزود: همچنین همتای عربستانی اطمینان داد نهایت همراهی را در خصوص تامین امنیت کلیه حجاجی که هنوز در مکه و مدینه به سر می‌برند را انجام خواهد داد تا اعمال حج خود را به پایان برسانند. و در مورد مسائلی که مربوط به موضوع منا، بررسی علل حادثه و تسریع در انتقال اجساد نهایت همکاری را بکنند.
منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه