کد خبر : 528

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰ زمان : ۳:۱۷

وزیر ارتباطات: پهنای باند ۳G داخلی است/ دکل های موبایل هیچ ضرری برای سلامتی ندارند

تسنیم نوشت:   وزیر ارتباطات گفت: پهنای باندی که در اختیار موبایل و نسل های سوم و چهارم ارتباطی قرار گرفته, داخلی است و هیچ ربطی به بین الملل ندارد. محمود واعظی در حاشیه همایش “استاندارد و فناوری اطلاعات و ارتباطات” درباره افزایش ورود تجهیزات الکترونیکی طی سال های گذشته به کشور گفت: این افزایش […]

تسنیم نوشت:
 

وزیر ارتباطات گفت: پهنای باندی که در اختیار موبایل و نسل های سوم و چهارم ارتباطی قرار گرفته, داخلی است و هیچ ربطی به بین الملل ندارد.

محمود واعظی در حاشیه همایش “استاندارد و فناوری اطلاعات و ارتباطات” درباره افزایش ورود تجهیزات الکترونیکی طی سال های گذشته به کشور گفت: این افزایش وجود داشته است و از این جهت نیازمند همکاری نزدیک تری با وزارت صنعت, سازمان استاندارد و گمرک هستیم.

او گفت: برای ورود کالاهای پیچیده الکترونیکی اگر کمرگ تخصصی داشته باشیم, بسیاری از مشکلات حل خواهد شد زیرا هم اکنون کالاهای الکترونیکی تولیدی خوبی داخل کشور داریم.
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که گفته شده بیشتر استفاده از پهنای باند مربوط به دریافت محتوای ویدئویی می شود و از این جهت نباید پهنای باند بین الملل را افزایش داد گفت: آنچه امروزه در موبایل و نسل های سوم و چهارم ارتباطی شاهد هستیم مربوط به پهنای باند داخلی است.

او گفت: سال گذشته این پهنای باند ۵۰۰ گیگا بیت بر ثانیه بوده که اکنون به ۱۲۵۰ رسیده است. از این حیث نیازمند مقررات خاصی در این زمینه نیستیم زیرا پهنای باند داخلی است.
او گفت: میزان پهنای باند بین الملل تغییری نداشته است زیرا زیرساخت های آن هم اکنون فراهم نیست.

واعظی درباره اینکه آیا صحت دارد که برخی تجهیزات از استاندارد مجوز نمی گیرند اما از طرق دیگر وارد چرخه کشور می شوند و علاوه بر این شورای شهر هم در این زمینه گفته است که ۹۰ درصد دکل های ارتباطی مجوز گرفته اند؟, گفت: نمی دانم شورای شهر این اطلاعات را از کجا آورده است زیرا طی بررسی های ما از دکل های مخابراتی به این نتیجه رسیده ایم که به اندازه ای موج پایین دارند که تهدیدی برای شهروندان به حساب نمی آیند.

او گفت: در تمام دنیا این دکل ها وجود دارد و ما هم راه ارتباطی دیگری جز استفاده از اینها نمی بینیم.
وزیر ارتباطات یادآور شد: اگر هم منظور این شورا, جانمایی دکل ها بوده که ارتباطی به ما ندارد زیرا این کار با هماهنگی اپراتورها صورت می گیرد. سازمان تنظیم مقررات بخشی را دارد که تشعشعات را اندازه گیری می کند و در صورتیکه جایی خلاف استانداردها باشد با آن برخورد می کند.

ارسال دیدگاه