کد خبر : 5190

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ زمان : ۶:۰۰

ورود بدون گذرواژه به حساب‌های فیس‌بوک

ماجرا از این قرار است که Paavo Siljamäki یک هنرمند موسقی فنلاندی در جریان بازدید از دفتر فیس‌بوک در لُس‌آنجلس، با توصیه‌هایی از سوی کارکنان این دفتر برای استفاده‌ی بهتر از این شبکه‌ی اجتماعیروبرو می‌شود و ضمنا یکی از کارکنان این دفتر در برابر او از وی اجازه می‌گیرد تا از پروفایلش دیدن کند و […]

ماجرا از این قرار است که Paavo Siljamäki یک هنرمند موسقی فنلاندی در جریان بازدید از دفتر فیس‌بوک در لُس‌آنجلس، با توصیه‌هایی از سوی کارکنان این دفتر برای استفاده‌ی بهتر از این شبکه‌ی اجتماعیروبرو می‌شود و ضمنا یکی از کارکنان این دفتر در برابر او از وی اجازه می‌گیرد تا از پروفایلش دیدن کند و وی موافقت می‌کند.

او می‌گوید: یک مهندس فیس‌بوک بدون استفاده ازپسورد مستقیما به اکانت من وارد شد. سخت در تعجب بودم که چه تعداد از کارکنان فیس‌بوک می‌توانند با این روش به حساب‌های کاربران وارد شوند؟ بر اساس قوانین آن‌ها چه زمان و تحت چه شرایطی می‌توانند این‌کار را انجام دهند و ما چطور از این‌ مساله آگاه شویم؟

وبسایت Venture Beat در گزارشی اعلام کرده که به نظر می‌رسد فیس‌بوک سرویس خدماتی دارد که دسترسی به اکانت کاربر را میسر می‌کند اما این سرویس تحت نظارت و کنترل‌های شدید امنیتی بوده و تنها تحت شرایط خاص و توسط افرادی منتخب از میان کارکنان قابل استفاده است. این بخشی از خدمات پشتیبانی محسوب می‌شود و تخطی کارمندان چیزی به جز اخراج در پی نخواهد داشت.

این وبسایت در گزارش خود به نقل از یک سخنگوی فیس‌بوک اعلام کرده که دسترسی کارمندان به اکانت کاربران در حد رفع نیاز‌های کاری است و کارکنان تعیین شده تنها به آن دست از اطلاعاتی دسترسی دارند که برای انجام مسئولیت‌شان لازم است، کارهایی از قبیل پاسخ به گزارشات باگ یا سوالات مطرح شده.

وی افزوده که دو سیستم مجزا برای گزارش تخطی و جاسوسی کارکنان قرار داده شده و این سیستم‌ها به صورت هفتگی به ما گزارش می‌دهند و بررسی گزارشات آن‌ها را دو تیم مستقل به عهده دارد. ما مقررات دشوار کنترل فیزیکی و تکنیکی برای محدود کردن دسترسی کارمندان به اطلاعات کاربران اعمال کرده‌ایم. سیستم کنترل ما توسط شرکت‌های طرف سوم مستقل ارزیابی و چندین بار به تایید سازمان حفظ اطلاعات ایرلند رسیده است. تا به حال هیچ گونه تخطی‌ و سوء رفتاری در سیستم مشاهده نشده است.

سخنگوی فیس‌بوک در خصوص ماجرای سیلیاماکی نیز تاکید کرده که کارمند فیس‌بوکی که به اکانت او وارد شده مشغول رسیدگی به مشکل او بوده و برای ورود به اکانت و رفع مساله اجازه داشته است.

.

منبع: فارنت

ارسال دیدگاه