کد خبر : 530767

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ زمان : ۱۰:۰۰

ورود بدون ویزا به عراق، شش سال حبس

 معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: ورود بدون ویزا به کشور عراق تا شش سال حبس دارد. حسن قشقاوی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مرز شلمچه، مراسم اربعین حسینی را حرکت عظیم و خاص خواند و اظهار کرد: در مانور اربعین حسینی نه میزبان و نه میهمان مشخص نیست و […]

 معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه گفت: ورود بدون ویزا به کشور عراق تا شش سال حبس دارد.

حسن قشقاوی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مرز شلمچه، مراسم اربعین حسینی را حرکت عظیم و خاص خواند و اظهار کرد: در مانور اربعین حسینی نه میزبان و نه میهمان مشخص نیست و این اتفاق بسیار نادر است.

وی بر لزوم تشریح اتفاقات رخ داده شده در مراسم اربعین به تمام جهان تأکید و عنوان کرد: به اعتقاد من، این اتفاق عظیم که در آن ابعاد مادی لحاظ نشده را باید به تمام مردم جهان با دعوت از توریست‌ها شناساند و عمق ارادت مردم را معرفی کرد.

معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه بر روان و بی مشکل بودن تردد زائران اربعین حسینی تأکید کرد و افزود: تنها مشکل موجود مربوط به افرادی است که بدون تکمیل مدارک به مرز مراجعه می‌کنند درحالی‌که هیچ راهی برای خروج آنها وجود ندارد.

قشقاوی تصریح کرد: به علت فراهم نبودن امکانات صدور ویزا در مرز، مراجعه‌کنندگان به زحمت افتاده و مجبورند به محلی دورتر از مرز مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه صدور ویزا در اختیار کشور ایران نیست، متذکر شد: تصمیم‌گیری درباره ویزا با حاکمیت ما نیست بلکه در اختیار عراق است و طرف عراقی به ما تأکید می‌کند که حتی یک نفر حق گذر بدون ویزا ندارد.

قشقاوی تأکید کرد: افرادی که بدون گذرنامه وارد کشور عراق می‌شوند باید انتظار مجازات سنگین تا حد شش سال حبس را نیز داشته باشند.

ارسال دیدگاه