کد خبر : 512958

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ زمان : ۱۰:۳۴

ورزش بانوان با ضرب و زنگ زورخانه

چندی پیش خبری مبنی بر راه‌اندازی زورخانه‌ مخصوص ورزش باستانی بانوان منتشر شد که متعاقب آن واکنش‌های مختلفی از سوی مخالفین و موافقین این امر صورت گرفت. رسیدگی و گسترش ورزش بانوان از جمله اقداماتی است که در رأس برنامه‌های از پیش تعیین شده وزارت ورزش و جوانان وجود دارد ولی ورزش باستانی و زورخانه‌ای، […]

چندی پیش خبری مبنی بر راه‌اندازی زورخانه‌ مخصوص ورزش باستانی بانوان منتشر شد که متعاقب آن واکنش‌های مختلفی از سوی مخالفین و موافقین این امر صورت گرفت. رسیدگی و گسترش ورزش بانوان از جمله اقداماتی است که در رأس برنامه‌های از پیش تعیین شده وزارت ورزش و جوانان وجود دارد ولی ورزش باستانی و زورخانه‌ای، ۱ ورزش سنتی است که با توجه به برخورداری از آن از آداب و رسوم خاصی جهت گرایش بانوان و جذب این قشر از جامعه نیازمند کارشناسی و بررسی‌های فنی و اجتماعی است.

بی‌شک این طرح از سوی جامعه ورزش سوء برداشت شده، چرا که فدراسیون ورزش‌های باستانی پیشنهاد داد تا به صورت آزمایشی در برخی از باشگاه‌ها از جمله باشگاه‌های خاص ورزش بانوان به جای استفاده از آهنگ و ترانه‌های تند و مخصوصاً غربی از نوارهای ضرب و زنگ ورزش باستانی و سنتی خودمان استفاده شود که در یکی از باشگاه‌ها این امر مورد استفاده قرار گرفت.

ورزش باستانی ۱ ورزش سرعتی، قدرتی، کششی و هوازی است و نرمشها و پا زدن‌های آن می‌تواند برای خانم‌ها بسیار مفید واقع شود؛ اما با توجه به کلیه این مزایا به هیچ وجه قرار نیست زورخانه برای بانوان تأسیس و فقط در باشگاه‌های خاص از این ورزش‌ها همراه با ضرب و زنگ استفاده خواهد شد.

ارسال دیدگاه