کد خبر : 527890

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ زمان : ۰:۰۱

وخامت حال ملک سلمان

به نقل از وبگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط،»  منابع خبری فاش کردند به علت وخامت حال پادشاه عربستان، اختلاف بین آل سعود تشدید شده است و پسر وی درصدد به دست گرفتن قدرت است و آمریکایی ها و انگلیسی ها نیز برای حفظ رژیم وهابیت به تکاپو افتاده اند. منابع آگاه در کشورهای حوزه خلیج […]

به نقل از وبگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط،»  منابع خبری فاش کردند به علت وخامت حال پادشاه عربستان، اختلاف بین آل سعود تشدید شده است و پسر وی درصدد به دست گرفتن قدرت است و آمریکایی ها و انگلیسی ها نیز برای حفظ رژیم وهابیت به تکاپو افتاده اند.
منابع آگاه در کشورهای حوزه خلیج فارس فاش کردند: تیمی پزشکی از فرانسه وارد ریاض شده است تا در معاینات وضع وخیم جسمانی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، شرکت کند.
بر اساس اعلام  این منابع، سلمان بن عبدالعزیز اخیرا تعادل خود را از دست داده است و نمی تواند مسئولیت های خود را انجام دهد و به همین علت تیم های پزشکی مدام در حال منتقل کردن او بین دفتر کار و کاخ محل سکونتش هستند.
به گفته این منابع، محمد بن سلمان، پسر پادشاه که جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی نیز است، به منظور آماده کردن زمینه برای در دست گرفتن قدرت در این کشور، دستگاه های امنیتی را به حال آماده باش در آورده است و نظارت بر برخی از شاهزادگان به ویژه فرزندان عبدالله بن عبدالعزیز (پادشاه قبلی عربستان) و نیز محمد بن نایف ولیعهد را تشدید کرده است.
این منابع بر این نظرند که وضع وخیم جسمی پادشاه سبب تشدید اختلاف های داخلی آل سعود شده است؛ زیرا بسیاری از شاهزادگان سعودی از اقدامات پادشاه از جمله دادن اختیارات گسترده به پسرش و دور کردن فرزندان پادشاه قبلی و مشخصا شاهزاده «مقرن» دچار اختلاف شده‌اند.
منابع فوق همچنین از تحرکات گسترده نمایندگان آمریکا و کشورهای اروپایی در عربستان به علت گمانه زنی آنها از وقوع درگیری های خونین بین آل سعود و به تهدید افتادن رژیم وهابیت خبر دادند.
.
3660767 765 وخامت حال ملک سلمان
ارسال دیدگاه