کد خبر : 526442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ زمان : ۴:۰۰

واکنش کی‌روش به گیردادن به خالکوبی دو بازیکن تأثیرگذارش

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، کارلوس کروش سرمربی تیم ‌ملی از تیم‌ها و کشورهایی می‌‌آید که خالکوبی در آنها رایج است. اکثر بازیکنان اروپایی خالکوبی می‌کنند و این اتفاق یک چیز عادی است البته کروش پس از سفر به ایران، به طور کامل با فرهنگ ایرانی آشنا شده و ترجیح می‌دهد خود را […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، کارلوس کروش سرمربی تیم ‌ملی از تیم‌ها و کشورهایی می‌‌آید که خالکوبی در آنها رایج است. اکثر بازیکنان اروپایی خالکوبی می‌کنند و این اتفاق یک چیز عادی است البته کروش پس از سفر به ایران، به طور کامل با فرهنگ ایرانی آشنا شده و ترجیح می‌دهد خود را وارد بعضی مسائل نکند.

او معمولاً در مقابل چنین چیزهایی واکنش نشان نمی‌دهد اما برایش یک چیز اهمیت زیادی دارد‌؛ اینکه نباید قبل از بازی تیم ‌ملی، کسی تمرکز بازیکنش را به هم بریزد. او حساسیت فوق‌‌العاده‌ای روی این مسئله دارد و تا زمانی که کسی تمرکز تیمش را به هم نریزد آرام است اما در غیر این صورت، تبدیل به مرد خشمگینی می‌شود. او اتفاقاً قبل از بازی با گوام در جریان اخبار کمیته اخلاق بود و از اینکه در آستانه دیدار با هند، رئیس کمیته اخلاق تمرکز دژاگه و سردار آزمون را به هم زده، تعجب کرده بود. او در اردوی تیم‌ ملی می‌گفت: «قبل از بازی چرا تمرکز اشکان و سردار را به‌هم می‌زنند؟ ما بازی داریم و نباید بازیکنان من دغدغه‌ای داشته باشند.»

از ماجرای محرومیت خانبان آنالیزور تیم‌ ملی به نظر می‌رسید کروش دل خوشی از کمیته اخلاق ندارد. این کمیته به دلیل پستی که خانبان برای وزیر ورزش در اینستاگرام نوشته بود، او را دو جلسه از همراهی تیم ملی محروم کرد اما نکته اینجاست که خانبان به خاطر این پست عذرخواهی کرد‌؛ درست مثل حنیف عمران‌‌زاده که پس از مصاحبه علیه وزیر حرفش را پس گرفت و حداقل در این یکی، دو روز کسی ندیده که کمیته اخلاق مدافع استقلال را دعوت کند. پس از محرومیت خانبان، کروش و افشین پیروانی در دیدار با کفاشیان موضوع را مطرح کردند که رئیس گفت: «مشکلی نیست و خانبان محروم نیست.» اما خیلی زود محمدزاده دوباره سراغ تیم ‌ملی رفت و این بار به خالکوبی قدیمی اشکان و همین‌طور خالکوبی تازه آزمون حساسیت نشان داد.

پیدا بود این رفتار تنها و تنها از همان ماجرای بخشیده شدن خانبان بدون توجه به حکم آنها آب می‌خورد البته محمدزاده دیروز تمام حرف‌های خود را پس گرفت و حتی حرف‌های دبیر کمیته اخلاق را تکذیب کرد تا بگوید: «رسانه‌ها موضوع را بزرگ کرده‌اند!» اما نکته اینجاست که محمدزاده دقیقاً ۲۴ ساعت پس از حرف‌های کفاشیان که گفته بود: «او نباید موضوع اشکان و سردار را رسانه‌ای می‌کرد» استعفا داد و حالا کسی باور نمی‌کند رسانه‌ها نمی‌توانستند به نقل از خود به چنین موضوعی بپردازند.

سؤال مهم‌؛ چرا تیم امید می‌تواند به اردو برود و تیم بزرگسالان نمی‌تواند؟
کروش: اگر پول هست برای ما هم باشد!
برای تیم‌ملی امید ایران بهترین امکانات وجود دارد و اتفاقاً این برای آینده فوتبال ایران خوب است. این بازیکنان می‌توانند باتجربه شوند و در آینده به تیم‌ملی بزرگسالان کمک کنند ولی واقعیت اینجاست که بازیکنان در تیم‌ملی بزرگسالان به مراتب برای بازی‌های دشوار آینده آماده‌تر می‌شوند. این روزها ۷ بازیکن تیم امید عضو تیم بزرگسالان هستند و کروش می‌خواهد آنها را آبدیده کند اما تیم‌ملی بزرگسالان همچنان با مشکلات مالی زیادی روبه‌روست و یک زمین تمرینی ندارد. از سویی، آنها برای برگزاری اردو با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند، در حالی که تیم‌ملی امید ایران همچنان بهترین اردوها را برگزار می‌کند. کروش هم از دادن امکانات به تیم امید خوشحال است و حتی می‌گوید امیدوار است امکانات تیم امید بهتر و بهتر هم شود اما او حرف دیگری هم دارد. سرمربی ایران می‌گوید: «اگر پول هست، برای تیم بزرگسالان هم باشد.» گویا او نمی‌داند یک ریال از پولی که خرج تیم امید می‌شود، از جیب فدراسیون فوتبال خارج نمی‌شود اما بی‌شک هر منبعی که به تیم امید پول می‌دهد و چنین اردویی برای تیم بزرگسالان ایران جور می‌کند، می‌تواند با کمک به تیم‌ملی بزرگسالان مشکلاتش را حل کند. بی‌شک موفقیت این تیم می‌تواند دل مردم را بسیار شاد‌تر کند. رسیدن تیم‌ملی به جام‌جهانی‌ آرزوی هر ایرانی است و وقتی چنین اتفاقی بیفتد، تمام خیابان‌های کشور را می‌بندند تا جشن و شادی کنند. تیم‌ملی ایران همین امسال اردوی ترکیه خود را به دلیل مشکلات مالی لغو کرد. تمرینات هم یک اردو در دستگردی برگزار می‌شود، یک اردو در کمپ تیم‌ملی. برای رفتن به اردوهای خارجی هم مشکل دارند و فعلاً کروش مطمئن نیست اردوی دبی هم برگزار شود یا نه. در این شرایط تیم‌ملی امید ایران همه نوع امکانات دارد و پس از اردوهای خوبش، در تدارک سفر به استرالیاست. تازه آنها اردوی سوئد را هم با وجود داشتن پیشنهاد خوب رد کردند.

منبع : روزنامه بین‌المللی خبر ورزشی
ارسال دیدگاه