کد خبر : 527739

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ زمان : ۱۸:۰۰

واکنش وزیر دفاع آمریکا به عملیات روسیه در سوریه

وزیر دفاع آمریکا دیروز (دوشنبه) در جریان سفرش به اسپانیا به روسیه هشدار داد، در حال پیشبرد یک “راهبرد محکوم به شکست” در سوریه است و این کشور باید به تعهداتش در اوکراین پایبند بماند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک سخنرانی در شهر مادرید، […]

وزیر دفاع آمریکا دیروز (دوشنبه) در جریان سفرش به اسپانیا به روسیه هشدار داد، در حال پیشبرد یک “راهبرد محکوم به شکست” در سوریه است و این کشور باید به تعهداتش در اوکراین پایبند بماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا در جریان یک سخنرانی در شهر مادرید، روسیه را متهم کرد به اینکه با هدف قراردادن آنچه که وی “مخالفان میانه رو” در سوریه خواند، در حال تشدید جنگ داخلی در این کشور است.
وزیر دفاع آمریکا در آغاز سفر پنج روزه خود به اروپا به مقام‌های نظامی اسپانیا گفت: روسیه با اجرای بمباران های خود در سوریه تنها باعث بدتر شدن جنگ داخلی چهار ساله در این کشور می شود.
کارتر اظهار کرد: روسیه باعث تشدید جنگ داخلی در سوریه شده است و راه حل سیاسی و ساختار دولتی آینده که خواهان حفظ آن در سوریه است را با این کارش هرچه بیشتر به خطر انداخته است.
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه کشورش را وابسته به آنچه که وی یک “کشتی در حال غرق شدن” خواند، کرده و یک “راهبرد محکوم به شکست” را در سوریه به پیش می‌برد.
وی همچنین از پوتین خواست به جای حملات یکجانبه علیه مخالفان بشار اسد با تهدید گروه تروریستی داعش مقابله کند!
اشتون کارتر همچنین اظهار کرد: ما همچنان صراحتا به روسیه خواهیم گفت اگر می‌خواهد به انزوای بین المللی‌اش پایان داده و یک قدرت جهانی مسئول در نظر گرفته شود باید تجاوز به شرق اوکراین را متوقف کند، به اشغال و الحاق شبه جزیره کریمه پایان دهد و به تعهداتش تحت توافق‌های مینسک عمل کند.
وی افزود: ما همه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا جلوی نفوذ، فشارها و تجاوزهای بی ثبات‌کننده و بدخواهانه روسیه از جمله تلاش‌هایش برای تضعیف ثبات راهبردی و به چالش کشیدن توازن نظامی در اروپا را بگیریم.
وزیر دفاع آمریکا در حالی این اظهارات را علیه روسیه مطرح کرده که منابع خبری در وزرات امور خارجه ترکیه اعلام کردند، قرار است کشورهای عضو ائتلاف ناتو اواخر امروز در پی نقض حریم هوایی ترکیه از سوی یک جنگنده روسیه نشستی را به منظور بحث درباره “آخرین تحولات” برگزار کنند.

منبع : تابناک
ارسال دیدگاه