کد خبر : 525216

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ زمان : ۲۲:۰۰

واکنش نتانیاهو به ادعای طرح حمله به ایران

بنیامین نتانیاهو روز یک‌شنبه تلاش کرد تا صحبت‌های اخیر ایهود باراک، وزیر جنگ پیشین این رژیم را کم اهمیت جلوه دهد. ایهود باراک در سخنانی که از ابتدای هفته جاری تاکنون منتشر شده است مدعی شد اسراییل در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ قصد حمله به ایران را داشته که نافرجام مانده است. به نوشته […]

بنیامین نتانیاهو روز یک‌شنبه تلاش کرد تا صحبت‌های اخیر ایهود باراک، وزیر جنگ پیشین این رژیم را کم اهمیت جلوه دهد. ایهود باراک در سخنانی که از ابتدای هفته جاری تاکنون منتشر شده است مدعی شد اسراییل در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ قصد حمله به ایران را داشته که نافرجام مانده است.

به نوشته روزنامه تایمز آواسراییل، وی هم‌چنین نتانیاهو را ضعیف و بی‌عرضه خوانده است.

بر اساس گزارش کانال ۲ رژیم صهیونیستی نتانیاهو روز یک‌شنبه در واکنش به این اظهارات گفت: زمان آن رسیده است که صحبت‌های غیرمسوولانه درباره امنیت اسراییل متوقف شود.

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی درباره نتانیاهو گفته بود:‌ نخست‌وزیر اسراییل ضعیف است. وی نمی‌خواهد گام‌های سخت را بردارد مگر این که مجبور شود. نتانیاهو در تصمیم‌گیری نیز دچار مشکل است.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز روز یک‌شنبه اعلام کرد:‌ نتانیاهو هم‌چنان مسوولانه و قاطعانه برای امنیت اسراییل و شهروندانش عمل خواهد کرد. سر خود را مثل کبک زیر برف نکرده است و خطرات و تهدیدات موجود را می‌بیند. وی با قاطعیت و جدیت عمل می‌کند،‌ دقیقا همان‌طور که چند روز گذشته در سوریه عمل کرده، همان‌گونه که در ده‌ها تصمیم و عملیات دیگر عمل کرده است. بعضی از آن‌ها از چشم عموم دورنگه داشته شده است.

آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز در پاسخ به ادعاهای ایهود باراک،‌ وی را به افشای اسرار دولتی متهم کرد.

باراک هم‌چنین گفته بود که طرح حمله به ایران به دلیل این که نتوانست حمایت کافی به دست آورد لغو شد و آن‌ها بدون این حمایت قادر نبودند این طرح را در کابینه مطرح کنند.

منبع : اتاق خبر 24
ارسال دیدگاه