کد خبر : 4390

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ زمان : ۷:۱۳

واکنش مادر ژاپنی به اعدام پسرش توسط داعش

«جونکو ایشیدو» در حالیکه به شدت گریه می‌کرد به خبرنگاران گفت: این اسفناک است اما پسرم کنجی رفته است. وی درحالیکه اشک می‌ریخت افزود: من نمی‌توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم. «کنجی گوتو» ۴۷ ساله، خبرنگار آزاد و مستندسازی شناخته شده ژاپنی که بنا به گزارش‌ها در ماه […]

«جونکو ایشیدو» در حالیکه به شدت گریه می‌کرد به خبرنگاران گفت: این اسفناک است اما پسرم کنجی رفته است.

وی درحالیکه اشک می‌ریخت افزود: من نمی‌توانم برای شرح دادن احساساتم درباره مرگ غم انگیز پسرم کلماتی را پیدا کنم.

«کنجی گوتو» ۴۷ ساله، خبرنگار آزاد و مستندسازی شناخته شده ژاپنی که بنا به گزارش‌ها در ماه اکتبر (سه ماه پیش) به سوریه رفت تا در روند آزادی «هارونا یوکاوا» دیگر تبعه ژاپنی که هفته گذشته کشته شد مشارکت کند به دست عناصر تروریستی داعش ذبح شد.

در ویدئویی که گروه داعش منتشر کرده جلاد داعش که سر کنجی گوتو را می‌بُرد لهجه‌ای انگلیسی دارد و‌‌ همان شخصی است که در سایر ویدئوهای گردن زدن گروگان‌های غربی توسط داعش به چشم می‌خورد.

مقامات ژاپن با تایید واقعی بودن ویدئوی منتشر شده اعلام کردند به احتمال زیاد فیلم ویدئویی که در آن گروه تروریستی داعش اعلام می‌کند دومین گروگان ژاپنی را سر بریده است، واقعی است.

«یوشی هیدا سوگا» سخنگوی دولت ژاپن در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره صحت فیلم ویدئویی داعش گفت: پس از یک بررسی گسترده ما معتقدیم این فیلم به احتمال زیاد واقعی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرد حاضر در این ویدئو کنجی گوتو روزنامه نگار ۴۷ ساله ژاپنی است، گفت: ما اینطور فکر می‌کنیم.

شماری از مردم ژاپن امروز در توکیو پایتخت این کشور در محکومیت کشته شدن گروگان ژاپنی به دست داعش تجمع کردند.

6cd449770af08c2d87c1cd2a4d84928b واکنش مادر ژاپنی به اعدام پسرش توسط داعش
ارسال دیدگاه