کد خبر : 524530

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۱ زمان : ۱۲:۰۰

واکنش رسایی به هشدار وزیر ارشاد

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حمید رسایی مدیرمسئول ۹ دی و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شورایعالی امنیت ملی مصوبه‌ای درباره توافق هسته‌ای ندارد و چیزی هم به هفته‌نامه ۹ دی ابلاغ نشده مبنی بر اینکه اگر رسانه‌ای به توافق هسته‌ای انتقاد کند، توقیف می‌شود. وی در پاسخ […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، حمید رسایی مدیرمسئول ۹ دی و نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: شورایعالی امنیت ملی مصوبه‌ای درباره توافق هسته‌ای ندارد و چیزی هم به هفته‌نامه ۹ دی ابلاغ نشده مبنی بر اینکه اگر رسانه‌ای به توافق هسته‌ای انتقاد کند، توقیف می‌شود.
وی در پاسخ به اظهارات امروز علی جنتی مبنی بر اینکه ۹ دی مصوبات شورایعالی امنیت ملی درباره موضوع هسته‌ای را رعایت نکرده است، توضیح داد: مطابق اصل ۱۷۶ قانون اساسی، مصوبات شورایعالی امنیت ملی بعد از تأیید رهبر انقلاب قابلیت اجرا پیدا می‌کند و این در حالی است که بر اساس پیگیری صورت گرفته، شورایعالی امنیت ملی درباره موضوع هسته‌ای و توافق اخیر مصوبه‌ای نداشته است.
نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: علاوه بر این وزارت ارشاد مصوبه‌ای به ۹ دی ابلاغ نکرده تا ما آن را رعایت کنیم. حتی مصوبه مربوط به کمیته‌های مشورتی شورا هم که البته رعایت آن الزام قانونی ندارد هم ابلاغ نشده تا ما آن را رعایت کنیم.
نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره این اظهارنظر علی جنتی که ۹دی چهار بار توقیف شده اما بلافاصله به دادگاه ویژه روحانیت می‌رود و تبرئه می‌شود نیز گفت: این اظهارات وزیر ارشاد توهین به مقام قضایی است و معنای آن این است که وزارت ارشاد با دلیل توقیف می‌کند اما مقام قضایی بی‌دلیل تبرئه می‌کند! این در حالی است که ۹ دی هر سه بار قبل بعد از بررسی مطالب مورد ادعای وزارت ارشاد تبرئه شد.
وی ادامه داد: وزیر ارشاد تاکنون هر بار که روزنامه‌هایی به مقدسات توهین کرده‌اند از توقیف آنها سر باز زده و یا در نهایت با فشار افکار عمومی و علمای دینی اقدام کرده است. در تمام این موارد به دلیل عدم اقدام وزارت ارشاد در نهایت قوه قضائیه با توهین‌کنندگان برخورد کرده است. یعنی توافق هسته‌ای از ولایت امیرالمؤمنین مهم‌تر است.
نایب رئیس اول کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تصریح کرد: وزیر ارشاد بعد از توهین روزنامه بهار به غدیر و ولایت امیرالمؤمنین از توقیف آن اظهار تأسف کرد، بعد از توهین آسمان به حکم قصاص، توقیف آن را محکوم کرد ولی درباره ۹ دی به دلیل انتقاد از دولت روحانی اینطور برخورد می‌کند.
مدیرمسئول ۹ دی درباره این اظهارات جنتی که ۹ دی در صورت تکرار تخلفات لغو مجوز می‌شود، یادآور شد: این اظهارات وزیر ارشاد به این معناست که وزیر می‌داند ۹ دی این بار هم تبرئه خواهد شد، در حقیقت این ادبیات، تهدید یک رسانه از سر عجز است؛ به نظر می‌رسد وزارت ارشاد برای بستن دهان منتقدان مأموریت دارد، اینکه چه کسی تخلفات را تکرار کرده در تشخیص مقام قضایی است. وقتی ۹ دی چند بار به دلایل واهی توقیف می‌شود و هر بار بعد از بررسی قضایی تبرئه می‌شود، نشان می‌دهد که ما تکرار تخلف نکردیم، ولی ارشاد به دنبال تخلف و اعمال فشار به یک رسانه است تا دهانش را ببندد و صدایش را خفه کند که قانون مطبوعات برای این رفتار مقام دولتی احکامی مثل انفصال موقت و دائمی از خدمت را پیش‌بینی کرده است، بنابراین وزیر مراقب باشد خودش منفصل از کار دولتی نشود.
رسایی در پایان با اشاره به پاسخ وزیر ارشاد به نامه وی که چند روز قبل نوشته، خاطرنشان کرد: شنیدم که گفته‌اند در برابر استدلال‌های نامه پاسخی ندارند و جالب اینجاست که علیرغم گذشت یک هفته، وزارت ارشاد هنوز حکم توقیف و دلایل آن را به ما ابلاغ نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه