کد خبر : 526977

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱ زمان : ۲:۰۰

واکنش دو وزیر احمدی‌نژاد به تحلیل مرعشی از دولت‌های نهم و دهم

محمد سلیمانی وزیر ارتباطات دولت نهم، با انتقاد از سخنان اخیر حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران که طی اظهاراتی گفته “اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی «باشرف» نیست”، اظهار داشت: تجربه نشان داده استفاده از این نوع ادبیات علیه ملت ایران، نه تنها موفقیتی برای گوینده […]

محمد سلیمانی وزیر ارتباطات دولت نهم، با انتقاد از سخنان اخیر حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران که طی اظهاراتی گفته “اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی «باشرف» نیست”، اظهار داشت: تجربه نشان داده استفاده از این نوع ادبیات علیه ملت ایران، نه تنها موفقیتی برای گوینده به وجود نمی‌آورد، بلکه گوینده را در ذهن مردم یک فرد بی‌منطق و بی‌مایه جا می‌اندازد.

وی تصریح کرد: بنابراین افرادی که قصد دارند در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ و اداره کشور کار کنند باید از الفاظ درست استفاده کنند و ادبیات حکیمانه داشته باشند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: یه یاد دارم که ایشان یک زمانی می‌گفت “ما لیبرال هستیم”، پس اگر لیبرال هستند و دموکراسی را قبول دارند باید بدانند که اولین اصل در دموکراسی احترام به حق رای مردم است و نباید به مردم به دلیل انتخابشان توهین کرد و هجمه بر آنها وارد کرد.

سلیمانی در پایان تاکید کرد: این سخنان و اظهارنظرها نشان می‌دهد این افراد که حرف از آزادی و دموکراسی از گلوی‌شان بیرون می‌آید، اعتقادی به آن ندارند و فقط در حد صحبت و بیان است و اگر در اجرا و عمل به قدرتی برسند، کارد بر حلق مردم می‌فشارند.

سیدمحمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم نیز در این باره اظهار داشت:مردم خود نسبت به خدمات دولت مردان در تمامی دوره ها واقف هستند و بهتر از هر کس عملکرد دولت ها را ارزیابی می‌کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه طیف فکری و حزبی آقای مرعشی به طور نادرستی جامعه را نگاه می‌کنند، برخورد آنها با مردم از نوع بالا به پایین و قیم مـآبانه است اگر هم برای مردم قدمی بر می دارند بر سر مردم منت می گذارند، مردم رفتار اشرافی‌گری را نمی پسنند، به همین دلیل نیز آنها در انتخابات شکست خوردند.

وزیر سابق ارشاد تصریح کرد: این افراد که امروز به شرافت مردم توهین می کنند از اوایل انقلاب در قدرت بودند و از موقعیت‌های خودشان بهره‌برداری‌های خاصی کردند اما امروز جایگاه خود را درخطر می بینند و از این مسئله به شدت ناراحت هستند.

حسینی در پایان گفت: استفاده ابزاری از مردم و توهین به مخالفان امر بسیار ناپسندی است، نباید کسی را به خاطر اعتقادش منکوب و مورد توهین قرار داد. لذا امیدواریم که دیگر شاهد این چنین توهین ها به مردم شریف ایران نباشیم.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه