کد خبر : 529344

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۱۴:۰۰

واشنگتن‌پست: اوباما قول داده بود ۲ جنگ عراق و افغانستان را تمام کند اما یک جنگ دیگر هم اضافه کرد

مواضع اخیر کاخ سفید در عراق، باقی نگهداشتن نظامیان آمریکا در افغانستان و اعزام نیروی ویژه به سوریه سبب شد که یک روزنامه وابسته به جمهوریخواهان وعده انتخاباتی باراک اوباما برای پایان دادن به جنگ‌های عراق و افغانستان را به سخره بگیرد. ماه گذشته بود که باراک اوباما با اشاره به وضعیت افغانستان و «نگرانی‌ها» […]

13940805000896 PhotoA واشنگتن‌پست: اوباما قول داده بود ۲ جنگ عراق و افغانستان را تمام کند اما یک جنگ دیگر هم اضافه کرد

مواضع اخیر کاخ سفید در عراق، باقی نگهداشتن نظامیان آمریکا در افغانستان و اعزام نیروی ویژه به سوریه سبب شد که یک روزنامه وابسته به جمهوریخواهان وعده انتخاباتی باراک اوباما برای پایان دادن به جنگ‌های عراق و افغانستان را به سخره بگیرد.

ماه گذشته بود که باراک اوباما با اشاره به وضعیت افغانستان و «نگرانی‌ها» درباره ناتوانی نیروهای دولت این کشور برای تامین امنیت این کشور و مقابله با طالبان دستور باقی ماندن ۵۵۰۰ نظامی آمریکایی را در افغانستان صادر کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در عراق و سوریه هم تصمیم گرفته به اقدامات نظامی واشنگتن البته تحت عنوان کمک برای مقابله با داعش بیافزاید. همچنین کاخ سفید از اعزام نیروی ویژه ارتش آمریکا به شمال سوریه خبر داده است.

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی درباره مواضع اخیر کاخ سفید می‌نویسد: «پس از آنکه قول به پایان دو جنگ داده بود، اوباما شاید سه جنگ را (برای جانشینش) باقی بگذارد».

این روزنامه افزود: «تصمیم رئیس‌جمهور درباره گسترش تلاش جنگی آمریکا در عراق و سوریه نشانه‌ای از فشارهای متناقض روی فرمانده کل قوایی است که درباره اینکه اسنفاده از ارتش به تنهایی بتواند درگیری‌های در این کشورها را پایان دهد، تردید دارد. البته او احساس می‌کند که به دلیل فاجعه انسانی و افزایش تهدید برای آمریکا، مجبور به اقدام است».

واشنگتن پست با شااره به سال ۲۰۱۲ و پایان ماموریت آمریکا در عراق و آغاز تلاشها برای خروج از افغانستان ادامه داد: «اوباما دور دوم ریاست جمهوری خود را با پایان دادن به یک جنگ در عراق و قول به خانه آوردن نیروهای پیاده نظامی آمریکا از افغانستان آغاز کرد».

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «در حالی که او به پایان ریاست جمهوری نزدیک می‌شود، اوباما با این چشم انداز روبرو است که او دفتر کار خود را در حالی به پایان خواهد رساند که نیروهای پیاده نظام در سه منطقه جنگی بکارگرفته شده و حضور داشته باشند».

این روزنامه وابسته به جمهوریخواهان به نقل از کارشناسان و تحلیلگران نظامی و استراتژیک با بیان آنکه ماموریتهای جدید نیروهای آمریکا در سه کشور افغانستان، عراق و سوریه کوتاه مدت نیست، می‌نویسد که احتمال آن وجود دارد که سالیان طولانی این ماموریت‌ها بطول انجامد.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه