کد خبر : 426949

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۶ زمان : ۷:۰۰

هیلاری کلینتون ایران را تهدیدی بزرگ می‌داند

هیلاری کلینتون نامزد انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا مدتی است که با اظهارنظرهای مختلف سعی در جلب اعتماد مردم آمریکا دارد. وی از ۱ طرف ایران  را دشمنی غیرقابل اعتماد می‌شمارد و از طرفی مذاکرات هسته‌ای را مناسب می‌داند . هیلاری کلینتون با اشاره به اقدامات کشور ایران در مقابل نقشه‌های هسته ای جمهوری […]

هیلاری کلینتون نامزد انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا مدتی است که با اظهارنظرهای مختلف سعی در جلب اعتماد مردم آمریکا دارد.

وی از ۱ طرف ایران  را دشمنی غیرقابل اعتماد می‌شمارد و از طرفی مذاکرات هسته‌ای را مناسب می‌داند .

هیلاری کلینتون با اشاره به اقدامات کشور ایران در مقابل نقشه‌های هسته ای جمهوری اسلامی ایران درباره روند مذاکرات گفت: «امیدوارم این توافقی قابل اعتماد باشد که به بلندپروازی‌های تسلیحاتی ایران پایان دهد. با این حال موفقیت آمریکا در این زمینه به معنای پایان دادن به روحیه تهاجمی ایران نیست.»

هیلاری کلینتون معتقد است ایران در دوره ریاست جمهوری جورج بوش برنامه هسته‌ای اش راه گسترش داده و تأسیسات مخفی ایجاد کرده و به تهدید کشورهای همسایه دست زده است. این در حالی که وزارت خارجه دولت سابق آمریکا با تردید همراه بوده است. کلینتون  می‌گوید که توافق چاره همه چیز نیست. آنها بسیار هراس دارند از کشور ایران و معتدند اگر به توافق برسیم به این معنا نیست که آمریکا بتواند نفسی راحت بکشد.

هیلاری کلینتون بارها در سمینارهای تبلیغاتی خود علیه جمهوری اسلامی ایران سخن گفته بود و همواره تهران را تهدیدی بزرگ برای آمریکا عنوان کرده بود.

ارسال دیدگاه