کد خبر : 3891

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ زمان : ۹:۳۵

هوشمندسازی عینک با فناوری جدید

آخرین ابزار پوشیدنی شرکت سونی در نوع خود بسیار جالب توجه است زیرا شامل ماژول هدست هوشمندی است که به هر عینک معمولی متصل می‌شود و آن را هوشمند می‌کند. به گزارش سرویس فناوری ایسنا، نمونه اولیه این سخت‌افزار که شرکت سازنده هنوز نامی برای آن در نظر نگرفته، قادر به عملکرد مستقل بوده و […]

آخرین ابزار پوشیدنی شرکت سونی در نوع خود بسیار جالب توجه است زیرا شامل ماژول هدست هوشمندی است که به هر عینک معمولی متصل می‌شود و آن را هوشمند می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، نمونه اولیه این سخت‌افزار که شرکت سازنده هنوز نامی برای آن در نظر نگرفته، قادر به عملکرد مستقل بوده و دارای نوعی نمایشگر او‌ال‌ای‌دی منفرد و همچنین پیکسل‌های فشرده است.

بر خلاف بسیاری از عینک‌های هوشمندی که تاکنون ارائه شده‌اند، نمونه اولیه سامانه سونی به هر عینک (عینک‌های مد و عینک آفتابی) متصل می‌شود. وزن این سامانه فقط ۴۰ گرم اعلام شده و شامل یک جفت ماژول است که بر روی هر یک از گوش‌ها قرار می‌گیرند.

این سیستم همچنین دارای نمایشگر ۰٫۲۳ اینچی است. این صفحه نمایش ریز دومین جنبه بسیار جالب این فناوری است و سونی از تمامی توان فناورانه خود برای تولید این میکرونمایشگر او‌ال‌ای‌دی استفاده کرده است؛ در نتیجه این شرکت اندازه پیکسل‌های آن را کاهش داده و خوانش‌پذیری بیرون از فضای ساختمانش را نیز ارتقا داده است.

علی‌رغم اندازه کوچک، این نمایشگر دارای تفکیک‌پذیری ۶۴۰*۴۰۰ پیکسل است و بر خلاف عینک گوگل، برای تسلط کامل بر میدان دید کاربر طراحی نشده است. بنا بر اعلام شرکت سونی، استفاده از این نمایشگر مانند تماشای یک صفحه نمایش ۱۶ اینچی از فاصله دو متری است.

در ماژول این سامانه نیز پردازنده ARM Cortex A7 و یک باتری ۴۰۰ میلی‌آمپر قرار دارند. این سیستم بی‌سیم بوده و دارای اتصال بلوتوثی ۳٫۰ است.

سونی به دنبال ارائه تعداد محدودی از این فناوری به توسعه‌گران جهت ارتقا آن است.

انتهای پیام

 هوشمندسازی عینک با فناوری جدید

هوشمندکردن هر نوعی عینک معمولی با فناوری جدید
 هوشمندسازی عینک با فناوری جدید

هوشمندکردن هر نوعی عینک معمولی با فناوری جدید
 هوشمندسازی عینک با فناوری جدید
ارسال دیدگاه