کد خبر : 529124

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ زمان : ۲۲:۰۰

هواپیماهای روسی و آمریکایی با هم روبرو شدند

مقامات نظامی آمریکایی روز پنج‌شنبه رویارویی میان هواپیماهای نظامی روسی و آمریکایی در آب‌های بین‌المللی نزدیک شبه جزیره کره را تائید کردند. به نوشته خبرگزاری رویترز، این اتفاق روز سه‌شنبه و زمانی رخ داد که دو هواپیمای ضدزیردریایی روسی به یک ناو هواپیمابر آمریکایی نزدیک شدند. در پی این رخداد، چهار فروند جنگنده اف-۱۸ آمریکایی […]

مقامات نظامی آمریکایی روز پنج‌شنبه رویارویی میان هواپیماهای نظامی روسی و آمریکایی در آب‌های بین‌المللی نزدیک شبه جزیره کره را تائید کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این اتفاق روز سه‌شنبه و زمانی رخ داد که دو هواپیمای ضدزیردریایی روسی به یک ناو هواپیمابر آمریکایی نزدیک شدند. در پی این رخداد، چهار فروند جنگنده اف-۱۸ آمریکایی از عرشه این ناو برخاسته و به تعقیب هواپیماهای روسی پرداخته‌اند.

یک مقام نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده است که هواپیماهای روسی از نوع «TU-142» بوده‌اند و به ناو هواپیمابر «ریگان» نزدیک شده‌اند.

هواپیماهای TU-142 از جمله هواپیماهای جنگی ضدزیردریایی و مدلی از بمب افکن‌های راهبردی TU-95 هستند.

مقام آمریکایی که خواسته نامش منتشر نشود، گفته است که خلبان‌های هر دو طرف رفتاری حرفه‌ای داشته‌اند و هواپیماهای روسی از ناو آمریکایی دور شده‌اند.

در حدود دو سالی که از آغاز بحران در شرق اوکراین می‌گذرد، تقریبا هر هفته اخباری از رویارویی هواپیماهای روسی و غربی منتشر می‌شود.

منبع : خبرگزاری دانشجو
ارسال دیدگاه