کد خبر : 530905

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ زمان : ۸:۰۱

هفت مرحله مهم و گمنام در رشد کودک

همه ما می دانیم بچه ها چه زمانی قادر به نشستن هستند، راه می روند و گواهی تصدیق رانندگی می گیرند. اما بعضی از مسائل اولیه مهم هستند که باید بیشتر به آنها توجه شود.  ۷ مرحله مهم و نقطه بحرانی در زندگی کودک وجود دارد که سزاوار توجه بیشتری هستند:  توانایی در قدرت بینایی […]

همه ما می دانیم بچه ها چه زمانی قادر به نشستن هستند، راه می روند و گواهی تصدیق رانندگی می گیرند. اما بعضی از مسائل اولیه مهم هستند که باید بیشتر به آنها توجه شود. 

687179 771 هفت مرحله مهم و گمنام در رشد کودک

۷ مرحله مهم و نقطه بحرانی در زندگی کودک وجود دارد که سزاوار توجه بیشتری هستند: 

توانایی در قدرت بینایی

۲ تا ۴ ماه

کودک شما عادت دارد تا اشیا را در دو بعد ببیند. اما در حال حاضر او جهان را در ۳ بعد می بیند. قشر مغز او به اندازه ای رشد کرده است که او می تواند ورودی چشمهایش را ترکیب کنند، نیازی به عینکهای ۳ بعدی مسخره نیست. 

اولین خنده واقعی

۴ تا ۵ ماه

نوزادان در ۲ یا ۳ ماهگی لبخند زدن را آغاز می کنند. اما در حدود ۴ تا ۵ ماهگی لبخندهای او ممکن است در پاسخ به هیجانات یا حوادث نامتجانس به خنده تبدیل شود.  از رشد سریع قشر مغز او باید سپاسگزار بود. 

687180 452 هفت مرحله مهم و گمنام در رشد کودک

اسم خودش را می شناسد

۵ تا ۸ ماهگی

هرچند که او قادر نیست صحبت کند اما در این سن او اسم خودش را می شناسد و اگر او را صدا بزنید به شما نگاه خواهد کرد. او را برای ادامه انجام اینکار در سرتاسر سالهای نوجوانی اش تشویق کنید.

بازی کردن با نقاط حساس بدن

۱ تا ۲ سالگی

در این سن بیشتر بچه ها کشف کرده اند که بازی کردن با نقاط حساس بدنشان لذت بخش است.  در این مرحله این یک حس و شور برای او محسوب می شود. اما هنوز مدت زمان زیادی لازم است تا از دست شما به خاطر اینکه به شکل ناگهانی وارد اتاقش شده اید عصبانی شود.

687181 270 هفت مرحله مهم و گمنام در رشد کودک

تاب بازی کردن

۴ تا ۵ سال

بچه ها در این سن تشخیص می دهند که برای تاب بازی، چگونه باید به پاهای خود فشار وارد کنند. بنابراین شما می توانید به مدت ۲ دقیقه در آرامش چای بنوشید.

توانایی بکارگیری همزمان دو نیمکره

۷ تا ۸ سالگی

دو سمت مغز به اندازه کافی رشد کرده است. او می تواند بطور همزمان از هر دو نیمکره استفاده کند و بدن خود را کنترل کند.  بچه شما می تواند کاغذ را با یک دست گرفته و با دست دیگر روی آن بنویسد، و اینکار، رد و بدل کردن یادداشت در کلاس را خیلی آسانتر کرده است. 

687188 601 هفت مرحله مهم و گمنام در رشد کودک

ابراز فروتنی

۸ تا ۹ سالگی

تمایل به حفظ حریم خصوصی معمولا در حدود این سن شکل میگیرد. حتی بچه هایی که تا حالا برهنه بودند ممکن است ناگهان سرخ شوند و برای پوشاندن خودشان تن پوشی بردارند.

ارسال دیدگاه