کد خبر : 530733

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ زمان : ۸:۱۹

هفته آینده در دریای عمان؛ رزمایش زیردریایی‌های ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از برگزاری رزمایش زیر سطحی نیروی دریایی ارتش در محدوده دریای عمان خبر داد. امیردریادار حبیب الله سیاری در حاشیه بهره برداری از دستاوردهای پایگاه دریایی ارتش در بوشهر از برگزاری رزمایش زیرسطحی تخصصی نیروی دریایی با حضور زیردریایی های کلاس طارق و غدیر به مناسبت هفتم آذر، در […]

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از برگزاری رزمایش زیر سطحی نیروی دریایی ارتش در محدوده دریای عمان خبر داد.

امیردریادار حبیب الله سیاری در حاشیه بهره برداری از دستاوردهای پایگاه دریایی ارتش در بوشهر از برگزاری رزمایش زیرسطحی تخصصی نیروی دریایی با حضور زیردریایی های کلاس طارق و غدیر به مناسبت هفتم آذر، در محدوده دریای عمان خبر داد.

سیاری افزود: هدف از برگزاری این رزمایش تخصصی به نمایش گذاشتن توان زیرسطحی های نیروی دریای و افزایش آمادگی خود برای مقابله با تهدیدهای دشمن است.

وی اضافه کرد: ناامنی های کشور یمن می تواند برای ناوگان تجاری ما ناامنی به وجود آورد ولی این حضور ناوگان نظامی جمهوری اسلامی است که امنیت را برای ناوگان های تجاری به وجود آورده است.

سیاری با اشاره به حضور ناوگره ۳۶ نیروی دریایی در دریا افزود: ناوگروه ۳۷ نیروی دریایی ۱۰ آذر به دریا می رود و محل ماموریت این ناوگروه در دریای سرخ و باب المندب تعیین شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همچنین ناوگروه سی و هشتم اسفند ماه به دریا عزیمت می کند و مسیرهای جنوب شرق آسیا، مدیترانه و آفریقای جنوبی برای این ناوگره پیش بینی شده است و باید در این زمینه تصمیم گیری شود.

وی یادآور شد: امروز اگر امنیت در عرصه دریا می خواهیم و در سایه امنیت به دنبال پیشرفت و توسعه کشور هستیم به طور قطع نیروی دریایی می خواهیم که بتواند امنیت را برقرار کند.

سیاری افزود: این امنیت در عرصه دریا در آبهای سرزمینی و در آبهای آزاد امروز از سوی نیروی دریایی راهبردی ارتش تامین می شود.

وی اظهارکرد: امروز ناامن کردن مسیر عبور و مرور کشتی های تجاری و نفتکش از سوی دزدان دریایی مطرح است که با اقتدار این امنیت از سوی نیروی دریایی راهبردی ارتش برای ناوگان های تجاری برقرار شده است.

سیاری افزود: این اقتدار نیروی دریایی و توان رزمی ما می تواند امنیت را برقرار کند و بیانگر نقش نیروی دریایی در برقراری امنیت در منطقه و فرا منطقه بسیار حائز اهمیت است.

وی در باره تجهیزات نیروی دریایی گفت: با توجه به وجود امکانات تعمیراتی برای یگان های دریایی، امروز برای تعمیر، نگهداری و نوسازی یگان ها نیازی به کشورهای دیگر نداریم و به همت نیروی انسانی توانمند موجود توانسته ایم امکانات مورد نیاز را به روز کنیم.

سیاری تاکید کرد: اقتدار امروز نیروی دریایی در عرصه دریا به طور کامل یک اقتدار بومی است و افتخار می کنیم که این اقتدار و امنیت به همت بلند دریادلان برقرار شده است.

منبع : پایگاه فرهنگی و اطلاع‌رسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ( نداجا )
ارسال دیدگاه