کد خبر : 520214

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۲ زمان : ۱۸:۱۹

هشدار هیتسفلد نسبت به اسپانیایی شدن بایرن‌مونیخ

تسنیم : از دو فصل پیش که پپ گواردیولا هدایت بایرن‌مونیخ را بر عهده گرفته، چندین بازیکن اسپانیایی زبان به ترکیب این تیم اضافه شده‌اند که عبارتند از ژابی آلونسو، تیاگو آلکانتارا، خوان برنات و خاوی مارتینس. حالا هم با اضافه شدن آرتورو ویدال شیلیایی که عنوان شد دو باشگاه یوونتوس و بایرن‌مونیخ بر سر انتقالش […]

تسنیم : از دو فصل پیش که پپ گواردیولا هدایت بایرن‌مونیخ را بر عهده گرفته، چندین بازیکن اسپانیایی زبان به ترکیب این تیم اضافه شده‌اند که عبارتند از ژابی آلونسو، تیاگو آلکانتارا، خوان برنات و خاوی مارتینس. حالا هم با اضافه شدن آرتورو ویدال شیلیایی که عنوان شد دو باشگاه یوونتوس و بایرن‌مونیخ بر سر انتقالش به جمع قهرمان آلمان به توافق نهایی رسیده‌اند، شمار اسپانیایی زبان‌های بایرن به عدد پنج می‌رسد.

اوتمار هیتسفلد که سال ۲۰۰۱ باواریایی‌ها را فاتح لیگ قهرمانان اروپا کرد، در گفت‌و‌گو با نشریه «کیکر» آلمان در این باره گفت: بایرن‌مونیخ باید محتاط باشد و اطمینان حاصل پیدا کند که زبان آلمانی همچنان زبان نخست این تیم است نه اسپانیایی! در واقع جذب بازیکنان اسپانیایی گرایش جدید این تیم شده است. بایرن پیش از این همیشه هدفش عقد قرارداد با بهترین بازیکنان آلمانی بوده است.

وی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص زننده گل قهرمانی ژرمن‌ها در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ به آرژانتین عنوان کرد: ماریو گوتسه نمونه عالی یک بازیکن آلمانی است که برای بازی در بایرن‌مونیخ ساخته شده است. این بازیکنِ فوق‌العاده باید خودش را به چالش بکشد و گواردیولا را متقاعد کند که باید در ترکیب اولیه تیم باشد.

گوتسه از تابستان سال ۲۰۱۳ که دورتموند را به مقصد مونیخ ترک کرد، آنطور که باید انتظارات را برآورده نکرده و همین موضوع سبب شده که تابستان امسال نام او در فهرست بازیکنانی قرار بگیرد که احتمال جابه‌جایی‌شان وجود دارد. در همین راستا زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که یوونتوس مقصد بعدی اوست.

بایرن‌مونیخ در این فصل نقل‌و‌انتقالات تا کنون داگلاس کاستا، یاشوا کیمیچ و اِسون اولریخ را به خدمت گرفته است.

ارسال دیدگاه