کد خبر : 530410

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ زمان : ۲۰:۰۰

هشدار شدید‌اللحن روسیه به عربستان و قطر

پرتیراژ‌ترین روزنامه روسیه در هشداری جدی به عربستان و قطر، از امکان حمله به این دو کشور عربی خبر داد. به گزارش شبکه العالم، پرتیراژ‌ترین روزنامه روسیه در هشداری شدید و صریح به عربستان و قطر، این دو کشور را در طراحی و هدایت حملات تروریستی دخیل دانست و از امکان حمله به این دو […]

پرتیراژ‌ترین روزنامه روسیه در هشداری جدی به عربستان و قطر، از امکان حمله به این دو کشور عربی خبر داد.
به گزارش شبکه العالم، پرتیراژ‌ترین روزنامه روسیه در هشداری شدید و صریح به عربستان و قطر، این دو کشور را در طراحی و هدایت حملات تروریستی دخیل دانست و از امکان حمله به این دو کشور عربی با استناد به منشور سازمان ملل متحد خبر داد.
سایت «رأی الیوم» روز شنبه به نقل از روزنامه «پراوْدا،» مهم‌ترین و پرتیراژ‌ترین روزنامه روسیه گزارش داد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، سال ۱۹۹۹ تهدید به تعقیب و قتل تروریست‌ها حتی در سرویس‌های بهداشتی کرد، و او توانست با کشتن جنگ سالاران چچن، وعده خود را عملی کند.
پراودا نوشت: حملات موشکی اخیر روسیه در سوریه که با بمب افکن‌های استراتژیک و زیردریایی‌ها اجرا شد، هشداری به کشورهای حامی تروریست‌ها بود.
پراودا افزود: پوتین درباره مبارزه با تروریسم گفت روسیه طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل، عمل خواهد کرد؛ ماده‌ای که به کشور‌ها حق دفاع از خود را داده است و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نیز در دیدار با همتای لبنانی گفت که مسکو این ماده را با همه روش‌های نظامی، دیپلماتیک و مالی اجرا خواهد کرد.
ماده ۵۱ منشور سازمان ملل به هر کشور ِعضو این سازمان حق دفاع از خود را در صورت حمله مسلحانه به آن کشور تا زمان وارد عمل شدن شورای امنیت برای برقراری صلح و امنیت بین المللی می‌دهد.
این روزنامه روسی اعلام کرد: روسیه پس از حمله تروریستی هواپیمایش بر فراز شبه جزیره سینای مصر، می‌تواند از ماده ۵۱ برای کشاندن جنایتکاران به پای میز محاکمه یا درپیش گرفتن تدابیری دیگر علیه آنان (سرکوب) استفاده کند.
پراودا، قطر را یکی از عاملان حملات تروریستی شبه جزیره سینا توصیف کرد و نوشت: در قطر و عربستان جنایتکارانی وجود دارند که حملات تروریستی را در سوریه و عراق طراحی و هدایت می‌کنند.
پراودا همچنین از محاکمه نشدن عربستان به علت دست داشتن در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ابراز تعجب کرد و نوشت: روسیه پس از این نمی‌تواند این واقعیت را نادیده بگیرد که نزاع در سوریه و عراق، منافع حیاتی مسکو را به خطر می‌اندازد و دیگر به تروریست‌ها اجازه کشتار اتباع روس را نخواهد داد.
پراودا در پایان مقاله خود خواستار محاکمه سران قطر، عربستان و ترکیه شد و نوشت: زمان درخواست کردن از سازمان ملل برای تشکیل دادگاه بین المللی محاکمه سران ترکیه، قطر و عربستان به اتهام دست داشتن در تروریسم فرارسیده است.
منبع : سایت تابناک
ارسال دیدگاه