کد خبر : 523673

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ زمان : ۱۳:۰۰

هشدار به داوطلبان برای انتخاب رشته

واحد مرکزی خبر :  احسان جمالی درمصاحبه با خبر۲۱ سیما افزود: دفترچه های سازمان سنجش و ویژه نامه های ان  همچنین خانواده های داوطلبان  می توانند  بهترین کمک حال برای  برای آنان  باشند. وی با اشاره به طراحی نرم افزار جدید برای انتخاب رشته بهتر و  آسان تر داوطلبان در سازمان سنجش و آموزش گفت: […]

واحد مرکزی خبر :  احسان جمالی درمصاحبه با خبر۲۱ سیما افزود: دفترچه های سازمان سنجش و ویژه نامه های ان  همچنین خانواده های داوطلبان  می توانند  بهترین کمک حال برای  برای آنان  باشند.
وی با اشاره به طراحی نرم افزار جدید برای انتخاب رشته بهتر و  آسان تر داوطلبان در سازمان سنجش و آموزش گفت: در این نرم افزار بر اساس آخرین تغییرات قانونی و باتوجه به رتبه و نمره داوطلبان شانس قبولی آنان بررسی و در اختیارشان قرار می گیرد.
معاون فنی آماری سازمان سنجش  آموزش کشور همچنین گفت: بر اساس مصوبه  سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی طی ۵ سال از سال ۹۲ باید تا ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاهها و موسسات آموزش عالی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشد.
وی افزود: بر این اساس در برخی رشته ها در دوره های روزانه  ، نوبت دوم ، شبانه  ، پیام نور و غیر انتفاعی  پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است و شرکت در کنکور و نمره  و رتبه آن  در پذیرش تاثیری ندارد.
آقای جمالی افزود : بر این اساس حتی داوطلبانی که  در کنکور ثبت نام  نکردند  و یا ثبت کرده و غایب جلسه هم بودند اجازه انتخاب رشته را دارند.

ارسال دیدگاه