کد خبر : 25033

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۵ زمان : ۷:۰۰

هسته مخفی داعش کیست؟

پایگاه کتابات عراق در مطلبی با عنوان «سازمان مجاهدین خلق (منافقین) هسته های مخفی» داعش آورده است: در این روزها در اینجا و آنجا اخباری از رخنه های امنیتی و انفجار بمب و خودرو بمب گذاری شده در مناطقی که امن هستند شنیده می شود. بر اساس نتایج تحقیقاتی که پس از این مشکلات امنیتی […]

پایگاه کتابات عراق در مطلبی با عنوان «سازمان مجاهدین خلق (منافقین) هسته های مخفی» داعش آورده است: در این روزها در اینجا و آنجا اخباری از رخنه های امنیتی و انفجار بمب و خودرو بمب گذاری شده در مناطقی که امن هستند شنیده می شود.
287863 783 هسته مخفی داعش کیست؟
بر اساس نتایج تحقیقاتی که پس از این مشکلات امنیتی به دست آمده است، هسته های مخفی داعش دست به این تحرکات می زنند که در این میان بر اساس دستاوردهای دستگاه های امنیتی واطلاعاتی گروهک منافقین از جمله این گروه های وابسته به داعش هستند.

این رسانه عراقی نوشت: سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) یکی از هسته های مخفی داعش هستند که به احتمال زیاد روزی که شرایط را مناسب ببینند فعال می شوند و به ایفای نقش خود در راستای تحکرات گروهک داعش خواهند پرداخت.

خطر گروهک منافقین برای عراق کمتر از خطر گروه های تروریستی دیگر که بیشتر اعضای آن و سرکرده های آن را خارجی ها تشکیل می دهند کمتر نیست. این تروریست ها ارتباط و پیوندی با عراقی ها ندارند.

این رسانه عراقی در ادامه بیان کرد: برای مقابله با گروه های تروریستی و هسته های مخفی یک موضع ملی قوی و محکم از سوی همه نهادهای سیاسی و مدنی ضروری است. تحرکات این سازمان که مورد حمایت برخی کشورهای عربی و منطقه ای به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس است باید رصد شود. نباید از این نکته غافل شد که گروهک منافقین در سرکوب انتفاضه مردمی سال ۹۱ که به سبب آن هزاران عراقی کشته شدند نقش موثری در کنار صدام ایفا کرد. این گروهک به صدام در جنگ علیه ایران کمک کرد و همین اقدامات برای محکومیت این گروهک و دور کردن خطر آن از عراق کافی است.

شایان ذکر است که پس از جنگ آمریکا علیه عراق در سال ۲۰۰۳ اردوگاه اشرف واقع در ۴۰ کیلومتری شمال بغداد تحت حمایت آمریکایی ها قرار گرفت این در حالی بود که دولت عراق خواستار اخراج آنها از عراق بود. تروریست های منافقین به اردوگاه الحریه در اطراف فرودگاه بغداد منتقل شدند. در یورش داعش به عراق در تابستان گذشته این گروهک نقش موثری در حمایت از داعش داشتند و نقش هسته های مخفی داعش را ایفا کردند. به گفته مسئولان امنیتی عراقی گروهک منافقیت اقدام به تبادل معلومات باداعش با هدف حذف فرماندهان جبهه های و شخصیت های سیاسی برجسته عراق می کند. در جریان جنگ تکریت نیز برخی خبرها از جاسوسی منافقین حکایت داشت.

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه