کد خبر : 29271

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۱۳ زمان : ۶:۵۰

هزینه ورودی تالارهای پذیرایی

خسرو ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه هزینه ورودی تالارهای پذیرایی در سال جاری ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که این افزایش قیمت در برخی تالارها اعمال شده است، اظهار کرد: ورودی تمامی تالار‌های پذیرایی در تهران حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. وی یادآور شد: براساس استانداردی که در نظر گرفته شده در یک تالار […]

خسرو ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه هزینه ورودی تالارهای پذیرایی در سال جاری ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که این افزایش قیمت در برخی تالارها اعمال شده است، اظهار کرد: ورودی تمامی تالار‌های پذیرایی در تهران حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

وی یادآور شد: براساس استانداردی که در نظر گرفته شده در یک تالار پذیرایی برای هر نفر، یک متر مربع فضای خالص در نظر گرفته شده است؛ به عنوان مثال برای ۳۰۰ نفر میهمان باید حداقل ۳۰۰ متر فضای مفید به غیر از فضای حاشیه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته شود. چنانچه سالنی گنجایش ۳۰۰ میهمان را داشته باشد و متقاضی بخواهد که این سالن را به دو بخش تفکیک کند و خانم‌ها و آقایان جدا باشند باید همان هزینه ۳۰۰ هزار تومان ورودی پرداخت شود.

ابراهیمی‌نیا تصریح کرد: نباید با توجه به اینکه سالن به دو بخش تقسیم شده هزینه ورودی دو برابر شود و در این صورت تخلف است و با آن تالار برخورد می‌شود.

شناسایی باغ تالارهای غیر قانونی

رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس همچنین با بیان اینکه باغ تالارهایی به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند که ما در حال شناسایی آن ها هستیم؛ گفت: باغ تالار‌هایی که زیر نظر اتحادیه هستند براساس قوانین مبالغ خود را دریافت می‌کنند و باید به مردم اعلام کرد که تنها از باغ تالار‌هایی که داری پروانه هستند استفاده کنند.

وی در عین حال بیان کرد: کسانی که شکایتی در این زمینه داشته یا با تخلفی مواجه ‌شوند، می‌ توانند با شماره های اتحادیه ۸۸۵۳۵۲۵۵ و ۸۸۵۳۵۲۵۶ تماس بگیرند.

ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه کیفیت، فضای کار و درجه‌بندی تالارها از جمله شاخص‌های قیمت گذاری است، گفت: معمولا در شروع هر سال هزینه‌های کارگری، هزینه حامل‌های انرژی و ضریب های مالیاتی افزایش می‌یابد و طبیعی است که این افزایش باید اعمال شود.

منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه