کد خبر : 4021

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ زمان : ۸:۴۴

هزینه جراحی بینی از ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان

دکتر سید ابوالحسن امامی رئیس انجمن جراحان پلاستیک درگفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه طبق کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت قیمت عمل جراحی بینی حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ اظهار داشت: قیمت در نظرگرفته شده برای این عمل بسیار پایین است، در حالی که در […]

دکتر سید ابوالحسن امامی رئیس انجمن جراحان پلاستیک درگفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه طبق کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت قیمت عمل جراحی بینی حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ اظهار داشت: قیمت در نظرگرفته شده برای این عمل بسیار پایین است، در حالی که در دنیا تعرفه آن از ۳۰ هز دلار شروع و برحسب تجربه جراح و نوع توانایی‌اش متغییر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه قیمت عمل جراحی زیبایی بینی در کتاب تعرفه‌ها با یک کد وارد شده؛ تصریح کرد: تعرفه این عمل برای پزشکی که تازه فارغ التحصیل شده؛ کسی که سالهاست در این زمینه تجربه و تبحر دارد و کسی که اصلا پزشک نبوده و تبحر این جراحی را ندارد؛ ثابت و یکسان در نظر گرفته شده است.
به گفته امامی طبق استعلام‌های انجام شده در مورد جراحی‌های زیبایی در دنیا قیمت عمل با توجه به توافق بین بیمار و پزشک در نظر گرفته می‌شود.
 رئیس انجمن جراحان پلاستیک با تاکید بر اینکه خواهان نظارت مسئولان بر تعرفه‌های این نوع جراحی‌ها هستیم؛ بیان داشت: معدود کسانی هستند که قیمتهای غیر معقول برای این نوع اعمال جراحی زیبایی دریافت می‌کنند که طبق گفته وزیر بهداشت بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان است و باید نظارت روی آن‌ها صورت گیرد.
 وی با اشاره به اینکه انجمن جراحان پلاستیک یک انجمن علمی است که در جهت ارتقای سطح علمی همکاران این رشته فعالیت می‌کند؛ اذعان داشت: واقعیت این است که هیچ کدام از جراحان پلاستیک قیمتهای غیرمنطقی به بیمار پیشنهاد نداده و نخواهند داد و معدود کسانی که قیمتهای باور نکردنی به بیمار پیشنهاد می‌دهند باید نظارت روی آن‌ها انجام شود.
 امامی همچنین با اشاره به اینکه در فصل تابستان و پاییز بیشترین اعمال جراحی زیبایی صورت می‌گیرد؛ خاطرنشان کرد: در این فصل اغلب جوان‌ها از امتحانات و سایر فعالیتهای خود فارغ شده‌اند و به سمت انجام این نوع اعمال روی می‌آورند اما تعرفه در نظر گرفته شده برای عمل جراحی بینی اصولی نیست.
 به گفته رئیس انجمن جراحان پلاستیک از ۵ میلیون تعرفه در نظر گرفته شده برای عمل جراحی زیبایی بینی تنها نیمی از آن به جراح می‌رسد و مابقی سهم متخصص بیهوشی و بیمارستان است.
ارسال دیدگاه