کد خبر : 526401

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ زمان : ۱۰:۰۰

هدیه جدید شیخ‌نشینان خلیج فارس به داعش

به گزارش تازه‌های جهان ، السومریه نیوز نوشت، یک منبع امنیتی عراق امروز(شنبه) اعلام کرد که نیروهای بسیج مردمی «الحشد الشعبی» چندین خودروی تروریست‌های داعش که روی آن عبارت «سپر جزیره» نوشته شده بود را در شهر بیجی واقع در شمال استان صلاح الدین کشف و ضبط کردند. این منبع امنیتی همچنین گفته که نیروهای […]

به گزارش تازه‌های جهان ، السومریه نیوز نوشت، یک منبع امنیتی عراق امروز(شنبه) اعلام کرد که نیروهای بسیج مردمی «الحشد الشعبی» چندین خودروی تروریست‌های داعش که روی آن عبارت «سپر جزیره» نوشته شده بود را در شهر بیجی واقع در شمال استان صلاح الدین کشف و ضبط کردند.
این منبع امنیتی همچنین گفته که نیروهای امنیتی عراق با کمک گردان های مقاومت و الحشد الشعبی عملیات گسترده ای را برای پاکسازی بیجی آغاز کردند.
نیروهای سپر جزیره نیروی نظامی است که توسط کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس متشکل از عربستان، امارات متحده عربی، کویت، قطر، بحرین و عمان با هدف ایجاد یک قدرت نظامی متحد جهت دفاع از امنیت کشورهای حوزه خلیج فارس و حمایت این کشورها در برابر حملات خارجی تشکیل شد.
این در حالی است که دخالت نظامی نیروهای سپر جزیره در بحرین و سرکوب اعتراضات مردمی این کشور و همکاری آن با داعش نشان می دهد که اهداف سپر جزیره با اهداف اعلامی متفاوت است.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه