کد خبر : 525304

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ زمان : ۱۴:۰۳

هادی خامنه ای: دولت روحانی ۴ ساله نخواهد بود

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد استیضاح وزرا در مجلس نهم مدعی شد: این دیگر آشکار است که مجلس دنبال کارشکنی و ایراد گرفتن‌های نابجا است. به گزارش فارس، سید هادی خامنه‌ای امشب در جمع مطبوعات و اصحاب رسانه در اردبیل با بیان اینکه اگر مجلس آینده […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد استیضاح وزرا در مجلس نهم مدعی شد: این دیگر آشکار است که مجلس دنبال کارشکنی و ایراد گرفتن‌های نابجا است.
به گزارش فارس، سید هادی خامنه‌ای امشب در جمع مطبوعات و اصحاب رسانه در اردبیل با بیان اینکه اگر مجلس آینده مجلس اصلاح‌طلب باشد قطعا با سیاست‌های دولت همسو خواهد شد، گفت: هر چند ممکن است به مانند مجلس ششم برخی از وزرا نیز استیضاح شوند اما قطعا اگر طیف اصلاح‌طلب در مجلس بر سایر گروه‌ها بچربد روند کارها با هماهنگی بیشتر خواهد بود.
خامنه‌ای بیان کرد: البته اینکه نمایندگان بیایند و وزرا را خوب بشناسند و از کار و عملکردشان سر در بیاورند کار زمانبر و سختی است اما بنده همیشه بر این باورم که اگر سوءنیت نباشد قطعا کارها مطلوب‌تر خواهد بود. وی با بیان اینکه به هیچ‌وجه اصلاح‌طلبان دولت یازدهم را مصادره نکردند، افزود: چنین چیزی را بنده رد می‌کنم.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد استیضاح وزرا در مجلس نهم گفت: این دیگر آشکار است که مجلس دنبال کارشکنی و ایراد گرفتن‌های نابجا است و به همین دلیل استیضاح وزرا به شکل عجیب و غریب در این مجلس اتفاق می‌افتد.

دولت روحانی ۴ ساله نخواهد بود
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد اینکه گفته می‌شود دولت روحانی چهار ساله خواهد بود، گفت: بنده احساس نمی‌کنم که این دولت، دولت چهارساله باشد چراکه در طول انقلاب همه دولت‌ها هشت ساله در راس کار بودند جز دولت رجایی و بنی‌صدر که آن هم شرایط خاص خود را داشت.
خامنه‌ای تاکید کرد: در کشور ما سنت شده است که رئیس جمهور در هشت سال بتواند اهداف و برنامه‌‌های خود را پیاده کند چراکه یک دوره چهار ساله نمی‌تواند دوره کاملی برای انجام امور و اشرافیت کارها باشد.

باید بازار تهمت و فریب افکار عمومی در انتخابات پیش‌رو بسته شود

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: ترکیب مجلس دهم بستگی به فعالیت احزاب، ‌گروه‌ها و خود کاندیداها و همچنین روند جاری انتخابات دارد که بالاخره باید دید چگونه این روند به پیش می‌رود. خامنه‌ای اظهار کرد: اگر عده‌ای روش زیاده‌طلبی خود را کنار بگذارند و مردم با تفکری روشن در یک فضای فرهنگی مناسب و تبلیغات مطلوب در صحنه انتخابات حاضر شوند قطعا رای که به صندوق‌ها ریخته خواهد شد رای منطقی و معقول خواهد بود.
وی از رسانه‌ها خواست تا در همه استان‌ها در آستانه انتخابات مصاحبه‌‌هایی را با صاحب‌نظران انجام دهند تا به صورت منطقی و با یک رویه فرهنگی مناسب حقیقت و اصالت انتخابات و اهمیت رای مردم به خوبی برای آنها تبیین شود. دبیرکل مجمع نیروهای خط امام افزود: اگر چنین فضایی درست شود انتخابات قطعا با یک سازوکار منطقی‌تر و با کارشکنی‌‌های کمتر اتفاق می‌افتد و مردم نیز به کاندیدایی رای خواهند داد که در بیان خود صادق بوده و بیهوده وعده و وعید ندهد.
خامنه‌ای تصریح کرد: باید در آستانه انتخابات در جامعه بازار تهمت و فریب افکار عمومی برچیده شده و دکان چنین افرادی کساد شود چراکه این بزرگترین تضعیف فضای انتخاباتی جامعه است. وی بیان کرد: هر چند ممکن است در پیش گرفتن چنین رویه‌ای برخی کاستی‌های مادی ظاهری را برای اصحاب رسانه به دنبال داشته باشد اما اگر دوستان رسانه‌ای ما به تعهدات خود درست عمل کنند قطعا در پیشگاه این ملت و برگزاری یک انتخابات شایسته شرمنده نخواهند شد.
فعال سیاسی در ادامه سخنان خود افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا اهرم پول از فضای انتخاباتی کنار رفته و به جای آن بیان صادقانه و حقیقی مطالب و منطقی مباحث مورد توجه قرار گیرد.

با ۳ راهکار اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان در حال رایزنی هستند
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام به احتمال رد صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان برای کاندیدای اصلاح‌طلبان اظهار کرد: ما سه کار را در دستور کار قرار دادیم که اولی مربوط به لابی‌گری‌ها با روش مستقیم یا غیرمستقیم است که در شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان و در قالب کمیته انتخابات این کار آغاز شده است.
خامنه‌ای تصریح کرد: رئیس کمیته با شخصیت‌ها و افراد تاثیرگذار و برخی از روحانیون در قم و تهران در حال رایزنی هستند تا کار بدون اشکال و مناسب به پیش رفته که باید دید این لابی‌گری‌ها چه پیامدهایی را خواهد داشت. وی با بیان راهکار دوم گفت: در مسیر ثانوی باید احزاب اصلاح‌طلب بیشتر فعال شده و موضع‌گیری خود را به مانند مجمع نیروهای خط امام صریح و روشن بیان کنند تا بهانه به دست دیگران داده نشود که بخواهند با برخی موضع‌گیری‌ها آنها را متهم به برخی از مسائل کنند.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام اضافه کرد: باید در قدم بعدی به نحوی حرکت کنیم تا همه به این اصل واقف باشند که تنها حق‌الناس بودن حفظ آرا در صندوق‌های رای نیست بلکه در این موضوع که شورای نگهبان نباید افراد شایسته و لایق را به بهانه‌های مختلف رد صلاحیت کنند که این خود تضعیف حق‌ است.
خامنه‌ای یادآور شد: ما در هر سه جبهه تلاشمان را انجام می‌دهیم و بر این باوریم در همه این حوز‌ه‌ها باید فعالیت‌ها انجام شود تا زمینه برای پیروزی واقعی به وجود آید.

قرعه‌کشی انتخاب نیست
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد فعالیت خانه احزاب نیز بیان کرد: ما خوشحال هستیم که اصلاح‌طلبان تلاششان را انجام دادند تا بالاخره خانه احزاب فعالیت خود را از سر گرفت و نه بر اساس رای‌گیری بر اساس یک قرعه‌کشی ریاست این خانه به اصولگرایان رسیده است.
خامنه‌ای عنوان کرد: این ریاست با قرعه به صورت دوره‌ای خواهد بود و هیچ وقت قرعه‌کشی نمی‌تواند نمودی از توانمندی و یا قابلیت حزب و یا گروه خاصی باشد هر چند که شرع نیز قرعه‌کشی را به رسمیت می‌شناسد و هیچ اشکالی ندارد که مدتی نیز اصولگرایان در این فضا احساس ریاست کنند.
وی گفت: ما هیچ چیز را از دست ندادیم و قطعا در قرعه‌کشی‌های بعدی امکان بر سرکار آمدن احزاب اصلاح‌طلب در راس کار خانه احزاب وجود دارد.

نتایج دیپلماسی هسته‌ای را خوب می‌دانم
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در مورد نتایج دیپلماسی هسته‌ای در ماه‌های اخیر گفت: بنده معتقدم این روند، روند خوبی بوده و در چارچوب قوانین بین‌المللی و با حفظ حرمت نظام اسلامی متناسب با حکمت و منطق صحیح این نتایج به دست آمده است.

منبع : جامعه خبری تحلیلی الف
ارسال دیدگاه