کد خبر : 529579

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۴ زمان : ۱۶:۰۰

نگاه روزنامه آمریکایی به ایران پس از تحریم

روزنامه واشینگتن پست با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود با رد ادعاهای بی‌اساس مخالفان خارجی «برنامه جامع اقدام مشترک،» نوشت: ایران اموال بلوکه‌شده خود را که پس از لغو تحریم‌ها آزاد خواهد شد، برای اهداف توسعه اقتصادی به‌کار خواهد گرفت. این روزنامه آمریکایی تصریح کرد: منتقدان برجام مدعی هستند ایران پس از لغو تحریم […]

روزنامه واشینگتن پست با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود با رد ادعاهای بی‌اساس مخالفان خارجی «برنامه جامع اقدام مشترک،» نوشت: ایران اموال بلوکه‌شده خود را که پس از لغو تحریم‌ها آزاد خواهد شد، برای اهداف توسعه اقتصادی به‌کار خواهد گرفت.

این روزنامه آمریکایی تصریح کرد: منتقدان برجام مدعی هستند ایران پس از لغو تحریم ها و دست یابی ایران به اموال بلوکه شده خود، به تقویت توانایی های نظامی، گسترش آنچه آن ها «جنگ های نیابتی» می خوانند و ایجاد ناامنی در منطقه «خاورمیانه» خواهد پرداخت؛ اقداماتی که به ادعای مخالفان برجام، باعث افزایش تنش ها میان تهران و واشنگتن خواهد شد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: اظهارات مقامات ایرانی چه در گذشته و چه در حال حاضر، بیانگر این است که تهران از اموال آزاد شده پس از لغو تحریم ها، برای توسعه اقتصاد خود، استفاده خواهد کرد. لغو تحریم ها باعث پیوستن مجدد ایران به بازارهای مالی جهان می شود؛ این کشور قادر به خرید کالاهایی خواهد بود که در دوران تحریم ها امکان دست یابی به آن ها را نداشت. لغو تحریم ها، افزایش صادرات کالا و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در پی خواهد داشت. اموال [بلوکه شده] ایران بین ۳۰ تا ۱۸۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود که ارزشی معادل ۴۰۰ میلیارد دلار را دارد.

منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
ارسال دیدگاه