کد خبر : 529675

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۱۲:۰۰

نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ به شدت از عملکرد داوری در فصلی که گذشته شاکی است و شاید اگر ترس از محرومیت نبود تا به امروز شاهد شدیدترین واکنش ها از سوی او بودیم. تیم او در روزی که محرومان و مصدومان زیادی داشت در برابر ذوب آهن ۱۰ نفره شد تا اخراج بحث برانگیز یدالله جهانبازی سوژه […]

برانکو ایوانکوویچ به شدت از عملکرد داوری در فصلی که گذشته شاکی است و شاید اگر ترس از محرومیت نبود تا به امروز شاهد شدیدترین واکنش ها از سوی او بودیم. تیم او در روزی که محرومان و مصدومان زیادی داشت در برابر ذوب آهن ۱۰ نفره شد تا اخراج بحث برانگیز یدالله جهانبازی سوژه اصلی این روزهای فوتبال ما شود.

در ادامه نگاهی می اندازیم به اشتباهاتی که سرخپوشان از ابتدای این فصل با آن دست به گریبان بودند و قاضی های سیاه پوش باعث عصبانیت برانکو شدند.

استقلال خوزستان ۲ پرسپولیس یک
هفته دوم لیگ برتر؛ برانکو ایوانکوویچ و البته بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند داور بازی باید ادواردو سوآرز با توجه به خطای خشن روی امید عالیشاه کارت قرمز مستقیم نشان می داد اما محسن ترکی نظری دیگر داشت و در نهایت کارشناسان هم با برانکو هم عقیده نشان دادند.

01073545 نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

سپاهان ۴ پرسپولیس ۲
هفته سوم لیگ برتر؛ حسین زرگر در این دیدار می توانست در دقیقه ۵ هادی عقیلی را با توجه به موقعیتی که طارمی با دروازه سپاهان داشت از زمین بازی اخراج کند که نظر دیگری داشت و در ادامه نیز ۷۵ یک خطای پنالتی برای سرخپوشان گرفته نشد تا برانکو روز سختی را در فولادشهر تجربه کند.

01073546 نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

 پرسپولیس یک ذوب آهن ۲
هفته چهارم لیگ برتر؛ علیرضا فغانی بعد از این بازی با محرومیت ۴ جلسه ای از حضور در هفته های آینده مواجه شد تا مشخص شود چرا برانکو اینطور برافروخته شده است. خطای رشید مظاهری در زمان پنالتی طارمی که چند گام جلوتر آمده بود و ضربه او را دفع کرد، در کنار توپی که به سینه بنگر برخورد کرد و یک ضربه پنالتی به سود پرسپولیس اعلام شد را با اخراج بدون علت این مدافع در ثانیه های پایانی تکمیل اشتباهات داوری فغانی در هفته چهارم لیگ برای تیم برانکو می توان قلمداد کرد.

01073272 نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

فولاد ۰ پرسپولیس ۲
هفته پنجم لیگ برتر و اولین پیروزی برای تیم برانکو؛ هر چند در این بازی هم یدالله جهانبازی خطا روی فرشاد احمدزاده را به زعم کارشناسان داوری نادیده گرفت و این اشتباه در پس برد تیم برانکو گم شد.

پرسپولیس یک سایپا ۲
هفته ششم لیگ برتر و یک اشتباه عجیب داوری دیگر برای تیم برانکو؛ احمد صالحی توپی که به سر رامین رضاییان برخورد کرده بود را خطا و ضربه پنالتی دانست تا برانکو برابر مجید جلالی تسلیم شود.

01039697 نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

پرسپولیس یک ملوان ۰
دیدار جام حذفی؛ مهدی طارمی در این بازی از سوی البرز حاجی پور اخراج می شود. اخراجی که او را از بازی با ذوب آهن محروم می کند. جالب اینجاست که کارشناسان داوری معتقد بودند کارت زرد اول این مهاجم که به دلیل سر خوردن به او داده شده بود اشتباه بود و این مساله که با اعتراض سوشا مکانی همراه شده بود در نهایت باعث محرومیت دروازه بان ملی پوش برانکو نیز می شود تا او در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی دو بازیکن تیمش را با اشتباه البرز حاجی پور در اختیار نداشته باشد.

سیاه جامگان یک پرسپولیس ۲
هفته نهم لیگ برتر؛ اشکان خورشیدی دیداری بدون دردسر را پشت سر گذاشت و البته اعتراض پرسپولیسی ها به اوتی بود که به سیاه جامگانی ها تعلق گرفت. اوتی که به اشتباه از سوی کمک داور در اختیار شاگردان فرهاد کاظمی اعلام شد و زمینه ساز تک گل آنها و حساس شدن بازی در دقایق پایانی شد.

ذوب آهن ۲ پرسپولیس ۰
مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ دقیقه ۲۱ بازی و خروج ایمان صادقی که به زعم میرزابیگی توپ در بیرون محوطه جریمه با دست دروازه بان پرسپولیس برخورد داشته است. یدالله جهانبازی بدون درنگ دست به جیب شد و کارتی از جیب خود بیرون آورد که اعتراض مشکی پوشان را در این بازی به همراه داشت و در نهایت برانکو مجبور شد ۱۰ نفره ۱۰۰ دقیقه برابر تیم آماده ذوب قرار گیرد.

01073475 نگاهی‌ به اشتباهات‌ داوری علیه‌ پرسپولیس

پرسپولیسی ها قرار است با این پرونده اشتباهات داوری که در نامه شان از لفظ دیگری استفاده کرده اند به شکایت از کمیته داوران و دپارتمان بپردازند و باید دید تهدیدی که مدیران این تیم از زمان رویانیان با جملاتی سنگین تر همراه بود اینبار به نتیجه خواهد انجامید یا خیر.

منبع : ورزش 3
ارسال دیدگاه