کد خبر : 5732

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۶ زمان : ۶:۵۷

نيروهاي مردمي عراق: آمريکا قصد دارد اوضاع را در تکريت بر هم بزند

نیروهای مردمی و مقاومت عراق عقیده دارند که آمریکا با اعلام مشارکت در عملیات تکریت، در صدد کمک رسانی به تروریستها و بر هم زدن اوضاع است. جعفر الحسینی سخنگوی گردان حزب الله عراق در گفتگوی تلفنی با شبکه المیادین گفت: پس از آنکه نیروهای عراقی به طور کامل خود را برای آزادسازی تکریت آماده […]

نیروهای مردمی و مقاومت عراق عقیده دارند که آمریکا با اعلام مشارکت در عملیات تکریت، در صدد کمک رسانی به تروریستها و بر هم زدن اوضاع است.
جعفر الحسینی سخنگوی گردان حزب الله عراق در گفتگوی تلفنی با شبکه المیادین گفت: پس از آنکه نیروهای عراقی به طور کامل خود را برای آزادسازی تکریت آماده کردند، ائتلاف خبیث بین المللی وارد صحنه شده تا پیروزیهای به دست آمده را از بین ببرد.
وی ادامه داد: نیروهای مردمی از روز اول به این ائتلاف خبیث اعتماد نداشتند. این ائتلاف تلاش می کند توازنی را میان نیروهای عراقی و داعشی ها برقرار سازد.
الحسینی افزود: دخالتهای ائتلاف جنبه سلبی دارد و به گروههای مسلح و داعشی ها امدادرسانی می کند.
سخنگوی حزب الله عراق گفت: نیروهای این گردان تا زمانی که ائتلاف در عملیات تکریت دخالت کند وارد میدان نخواهد شد.
هاشم الموسوی یکی از فرماندهان نیروهای مردمی هم گفت: تکریت کاملا تحت محاصره است و عملا سقوط کرده است اما آمریکا می خواهد هم به داعش کمک کند و هم این عملیات موفقیت آمیز را به نام خود تمام کند. هدف آمریکا این است که بر اساس طرح توطئه خود در منطقه از گروههای مسلح حمایت کند و راهی برای خروج آنها از تکریت بوجود بیاورد. از زمان توقف عملیات تکریت، این شهر تحت محاصره است و گروههای مسلح از نظر مهمات و آب و غذا در مضیقه اند و چاره ای جز انتخاب مرگ یا تسلیم ندارند.

ارسال دیدگاه