کد خبر : 531236

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ زمان : ۲:۰۰

نوستراداموس داعش را پیش‌بینی کرده بود؟

برخی از محققان مدعی‌اند پیشگوی فرانسوی، نوستراداموس، پیش‌بینی کرده بود که تروریست‌های داعش بخش‌هایی از اروپا را به تصرف خود درخواهند آورد و همین امر زمینه‌ساز شکل‌گیری جنگ جهانی سوم خواهد شد. برخی از مردم باور دارند که نوستراداموس ظهور ناپلئون و هیتلر را به‌عنوان دو نفر از سه نفر انسان ضد مسیح (ع) به‌درستی […]

برخی از محققان مدعی‌اند پیشگوی فرانسوی، نوستراداموس، پیش‌بینی کرده بود که تروریست‌های داعش بخش‌هایی از اروپا را به تصرف خود درخواهند آورد و همین امر زمینه‌ساز شکل‌گیری جنگ جهانی سوم خواهد شد.

برخی از مردم باور دارند که نوستراداموس ظهور ناپلئون و هیتلر را به‌عنوان دو نفر از سه نفر انسان ضد مسیح (ع) به‌درستی پیش‌بینی کرده بود؛ اما زمانی که این پیشگوی قرن شانزدهم، ظهور آخرین و سومین ضد مسیحی یا سومین دجال را پیش‌بینی کرد که از دو ضد مسیح قبلی مهیب‌تر است و ۲۷ سال پیش از آغاز جنگ جهانی سوم به قدرت می‌رسد، آیا منظور وی همان گروهک تروریستی داعش است؟

بسیاری از محققان نوستراداموس که به سال ۱۵۶۶ از دنیا رفت، متقاعد شده‌اند که وی درباره اقدامات وحشی گرانه ی اخیر داعش در خاورمیانه و ادعای آن‌ها برای تسخیر بخش‌هایی از اروپا برای افزودن به قلمرو خود، پیش‌بینی درست و دقیقی انجام داده بود.

جالب است وب‌سایتی به نام Nostradamus 2242، یک رباعی ۴ مصرعی را منتشر کرده که در آن از وقوع حوادثی در عراق و سوریه خبر می‌دهد. به نقل از این سایت ترجمه‌ی این شعر نوستراداموس بدین شکل است که: او (سومین ضد مسیح) شرورانه، ظالمانه، ناگوار و با بدنامی وارد بین‌النهرینمی شود. تمام دوستان ساخته‌ی آن زن خطاکار، روسیاه و وحشت‌زده فرود می‌آیند.
این وب‌سایت می‌گوید: این رباعی جالب درباره‌ی شرایط سخت عراق و خشونت‌های فرقه‌ای موجود، به‌ویژه تبعات حمله‌ی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ و شکل‌گیری القاعده که به ظهور داعش منجر شد، اشاره دارد.

هدف گروهک داعش بین‌النهرین یا عراق کنونی است. به‌علاوه داعش به خاطر حامیان مالی متعدد، ثروتمندترین سازمان تروریستی جهان محسوب می‌شود و ازاین‌رو برخی ابوبکر البغدادی را سومین ضد مسیح برمی‌شمارند.

اما نکته‌ای درباره این پیش‌بینی وجود دارد؛ اینکه طبق تفسیرهای قبلی مفسران از این شعر کوتاه نوستراداموس، جنگ جهانی سوم باید از سال ۱۹۹۹ آغاز می‌شد. با توجه به این مسئله و با توجه به وجود برخی افراد خودکامه در خاورمیانه، محققان پیش‌ازاین صدام حسین و اسامه بن‌لادن را به‌عنوان سومین ضد مسیح معرفی کرده‌اند.

همین تفاسیر باعث شده تا محققان معتقد باشند جنگ جهانی سوم پیش‌ازاین در سال ۱۹۹۹ آغاز و در سال ۲۰۲۶ احتمالاً با جنگ هسته‌ای به پایان خواهد رسید.

برخی مدعی شده‌اند که نوستراداموس حمله ۱۱ سپتامبر و سقوط برج‌های دوقلوی نیویورک را بدین شکل پیش‌بینی کرده بود: در ماه هفتم از سال ۱۹۹۹ از آسمان پادشاه وحشت فرامی‌رسد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه