کد خبر : 530887

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ زمان : ۱۴:۰۰

نوجوان ۱۲ ساله افغان، طالبان را سر کار گذاشت

«جاوید بیدار»، سخنگوی استاندار«فاریاب» درگفت وگوی تلفنی به خبرنگار ایرنا در «کابل» گفت که این نوجوان ۱۲ساله درازای ۷ هزارافغانی معادل تقریبی ۱۱۰ دلار آمریکا برای انجام عملیات انتحاری، در اختیار گروه «طالبان» قرار داده شده بود. وی افزود:طالبان، مواد منفجره را روی بدن این نوجوان که «زکریا» نام داشته، قرارمی دهند و وی را […]

«جاوید بیدار»، سخنگوی استاندار«فاریاب» درگفت وگوی تلفنی به خبرنگار ایرنا در «کابل» گفت که این نوجوان ۱۲ساله درازای ۷ هزارافغانی معادل تقریبی ۱۱۰ دلار آمریکا برای انجام عملیات انتحاری، در اختیار گروه «طالبان» قرار داده شده بود.
وی افزود:طالبان، مواد منفجره را روی بدن این نوجوان که «زکریا» نام داشته، قرارمی دهند و وی را برای انجام عملیات انتحاری به ساختمان فرماندهی پلیس شهرستان«قیصار» فاریاب، اعزام می کنند، اما این کودک قبل از انفجار، خود را به این فرماندهی تسلیم می کند.
سخنگوی استاندارفاریاب درباره برخورد قانونی با پدر این کودک که وی را در اختیار طالبان قرار داده است، گفت که پلیس، قصد بازداشت پدراین نوجوان را داشت، اما وی در منطقه تحت کنترل طالبان سکونت دارد و در حال حاضر امکان دسترسی به وی میسر نیست.
به گزارش ایرنا، گروه طالبان دربسیاری ازعملیات انتحاری خود از نوجوانان استفاده می کند و منابع افغان می گویند که این گروه همچنین در برخی از شهرستان ها که کنترل آن مناطق را در دست دارند، مدارس این مناطق را تعطیل کرده اند و از دانش آموزان این مدارس برای انجام عملیات انتحاری استفاده می کنند.
ارسال دیدگاه